Android Auto 7.3 beta: nadchodzi nowy, dzielony interfejs

Android Auto 7.3 beta: nadchodzi nowy, dzielony interfejs

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
31.01.2022 13:18, aktualizacja: 01.02.2022 10:00

Android Auto 7.3 w testowej wersji beta przypomniał kierowcom o ubiegłorocznych planach wdrożenia dzielonego interfejsu - także na mniejszych wyświetlaczach. Jak wynika z doniesień pierwszych użytkowników tego wydania Androida Auto, nowy widok już działa.

Na szczegóły zwrócił uwagę serwis autoevolution, powołując się na doniesienia włoskiego serwisu AndroidWorld. Wszystko wskazuje na to, że Android Auto 7.3 przyniesie kierowcom wyczekiwany, odświeżony interfejs. Dzięki temu podczas nawigacji będzie można wygodniej obsługiwać inne funkcje systemu - w tym przełączać muzykę w Spotify czy innym odtwarzaczu.

Takie zmiany w Androidzie Auto zostały zapowiedziane już we wrześniu ubiegłego roku. Wcześniej podobna koncepcja była tu już jednak dostępna, tyle że wyłącznie dla właścicieli aut z ultrapanoramicznymi wyświetlaczami infotainment. Wówczas dzielenie interfejsu Androida Auto na segmenty wydaje się logiczne. Ciekawe więc, czy obsługa dzielonego interfejsu na typowym ekranie o proporcjach zbliżonych do 16:9 też będzie wygodna.

Dzielony interfejs Androida Auto
Dzielony interfejs Androida Auto© autoevolution, AndroidWorld

Nowy interfejs w Androidzie Auto 7.3 beta to przy okazji nieco zmieniony pasek główny. Jak widać, twórcy usunęli z systemu zbędny w tym momencie górny pasek stanu, a wszystkie informacje przenieśli na dolny obszar ekranu. W tym miejscu znajduje się teraz zarówno skrót do menu i mikrofonu, jak i podstawowe informacje o telefonie - godzina, zasięg i stan akumulatora.

Android Auto 7.3 pozostaje na razie w wersji beta, ale wydanie stabilnego wydania jest zapewne kwestią najbliższych dni. Aktualizacje systemu nie pojawiają się dokładnie co miesiąc, ale na bazie dotychczasowego doświadczenia, kolejnej aktualizacji spodziewamy się właśnie w pierwszej połowie lutego.

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)