Android Auto dostępny dla każdego, nawet posiadaczy starszych samochodów

Android Auto dostępny dla każdego, nawet posiadaczy starszych samochodów
07.11.2016 18:27
Android Auto dostępny dla każdego, nawet posiadaczy starszych samochodów

Dotąd posiadacze starszych samochodów mogli jedynie z zazdrością spoglądać na zaawansowane komputery pokładowe będące integralną częścią nowych modeli. A nawet jeśli posiadały one własną jednostkę, to często nijak miały się do możliwości oprogramowania oferowanego na przykład przez Google w Androidzie Auto. Właśnie się to zmieniło.

Google oficjalnie ogłosiło, że Android Auto będzie odtąd dostępny dla każdego kierowcy, pod warunkiem, że dysponuje on smartfonem z Androidem co najmniej w wersji 5.0. Android Auto będzie dostępny na urządzeniach mobilnych jako specjalny tryb przystosowany do potrzeb kierowców.

Android Auto na smartfonach będzie znacząco różnił się od standardowego smartfonowego Androida – interfejs będzie oparty na dużych i czytelnych widżetach, a najważniejsze funkcje, jak uruchomienie nawigacji czy nawiązywanie połączenia, trafią w postaci dużych przycisków na dolny panel.

350190861528950721

Nowości mają się także skupiać na obsłudze urządzenia za pomocą komend głosowych: wkrótce kierowcy mają zyskać możliwość swobodnego poruszania się po menu Map, Spotify czy innych aplikacji, bez konieczności ręcznego obsługiwania urządzenia. Android Auto będzie mógł być także automatycznie uruchamiany po sparowaniu z komputerem pokładowym przez Bluetooth.

Niestety, dla wszystkich nie oznacza dla Google, że także dla Polaków. Aktualizacja zostanie udostępniona w ciągu najbliższych dni we wszystkich 30 państwach, w których dotąd dostępny był Android Auto. Pozostaje jednak nadzieja, że do Sieci trafią nieoficjalne pliki APK.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)