Android Auto. Interfejs graficzny jednak nie zniknie ze smartfonów

Strona głównaAndroid Auto. Interfejs graficzny jednak nie zniknie ze smartfonów
05.09.2019 14:26
Android Auto doczeka się nowej aplikacji Android Auto for Phone Screens
Android Auto doczeka się nowej aplikacji Android Auto for Phone Screens

Ostatnio dzięki poszukiwaniom różnych poszlak w kodzie aplikacji, stwierdzono że najpewniej Google chce całkowicie zlikwidować graficzny interfejs Android Auto na ekranie smartfonów. Wychodzi na to, że nie ma się czego bać. Będzie osobna apka.

bEDDDrPF

Koniec Android Auto na telefonie?

Pisaliśmy o znalezieniu w kodzie nieużywanych jeszcze komunikatów, które sugerują rychłe wyłączenie interfejsu Android Auto na smartfonie. Miałyby zachęcać do przełączenia się na samochodowego asystenta Google lub drugą nie do końca odkrytą opcję, mającą być najpewniej wyłączeniem aplikacji.

Z resztą aktualizacje interfejsu na ekranach komputerów samochodowych przy braku odpowiednich zmian na smartfonach kazały wierzyć w taki rozwój sytuacji. Sekcja pomocy w Androidzie 10 uzupełnia informację o zupełnie nowy i pozytywny trop.

Android Auto for Phone Screens

Zamiast samochodowego trybu w Asystencie Google będzie można skorzystać z nowej aplikacji Android Auto for Phone Screens. Zapewne będzie to dokładnie to samo (odnośnie funkcji i interfejsu), co Google przygotowuje równolegle dla samochodów z Android Auto, choć to tylko spekulacje. Z drugiej strony zupełnie nowa aplikacja może się wiązać właśnie z chęcią większej różnorodności względem wersji na samochody.

bEDDDrPH

Tak czy inaczej nie ma problemu, który wcześniej widziały osoby prężnie korzystające z Android Auto na smartfonach. Wystarczy poczekać i zainstalować nową aplikację, kiedy ta będzie już dostępna, a na razie korzystać z będącej nieco w tyle za edycją samochodową, ciągle działającej smartfonowej wersji Android Auto.

Źródło: 9to5google.com

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bEDDDrQD