Android Auto ma problem z WhatsAppem i Messengerem? Brak ikon może być błędem

Android Auto ma problem z WhatsAppem i Messengerem? Brak ikon może być błędem

Android Auto w BMW
Android Auto w BMW
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oskar Ziomek
05.05.2021 12:00

Niektórzy użytkownicy Androida Auto zwracają uwagę, że od pewnego czasu nie widzą ikon WhatsAppa i Messengera na ekranie w samochodzie oraz w menu konfiguracji w smartfonie. Jeśli to faktycznie błąd, osób nieświadomych tego problemu może być wiele.

Serwis autoevolution zwraca uwagę na ciekawy wątek na oficjalnym forum Androida Auto, gdzie niektórzy użytkownicy skarżą się na niedostępne od niedawna skróty do aplikacji WhatsApp i Messenger na ekranie w samochodzie. Jak sugeruje założyciel tematu, jeszcze miesiąc temu był w stanie włączać komunikatory przez ekran w samochodzie po sparowaniu systemu ze smartfonem Huawei P20.

Później te same problemy Androida Auto potwierdziło kilku innych kierowców. Tylko jedna z wypowiadających się osób zwróciła uwagę, że ikony komunikatorów nie były tu nigdy dostępne, bo w Androidzie Auto działają jedynie ich powiadomienia, ale paradoksalnie ten komentarz może być tylko potwierdzeniem faktu, że dany błąd w systemie występuje - być może od dłuższego czasu, a mało kto zwrócił na to uwagę.

Na zgłoszenie zdążył już zareagować zespół programistów, prosząc użytkownika Androida Auto o przesłanie raportu błędu. Na razie nie wiadomo jednak, czy zostały już podjęte w tym kierunku kroki i jakie są dalsze działania w tej sprawie.

Jeśli opisywany brak ikon WhatsAppa i Messengera w Androidzie Auto to faktycznie błąd, przypuszczam że może go doświadczać wielu kierowców, w ogóle nie zdając sobie z tego sprawy. Sam korzystam z Androida Auto od kilku lat i nie przypominam sobie, by wspomniane ikony kiedykolwiek były tu dostępne i umożliwiały np. wyświetlenie historii rozmów WhatsAppa czy Messengera na ekranie w samochodzie, podobnie jak historię połączeń wyświetla aplikacja Telefon. Równolegle powiadomienia z obydwu komunikatorów w moim przypadku działają bez zarzutów (pomijając aktualny wciąż problem z bełkotaniem lektora mylącego języki).

Oskar Ziomek

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)