Android Auto znów działa w smartfonach Samsunga. Jest aktualizacja

Android Auto został zaktualizowany
Android Auto został zaktualizowany
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

03.07.2021 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto często działa niestabilnie, a ostatnio wiele problemów dotyczyło kierowców korzystających ze smartfonów Samsunga, w tym Galaxy S21. Jak się okazuje, otrzymują właśnie aktualizację, która rozwiązuje główny problem Androida Auto.

Serwis autoevolution zwraca uwagę, że do użytkowników Galaxy S21 trafia aktualizacja oprogramowania stworzona przy współpracy Google'a i Samsunga, po której Android Auto nie powinien już powodować losowych błędów po odblokowaniu smartfonu. Udostępnienie odpowiedniej łatki na początku lipca zostało zapowiedziane jeszcze w połowie czerwca na oficjalnym forum Androida Auto.

Wcześniej problem Androida Auto był opisywany m.in. przez użytkownika Samsunga Galaxy S21 Ultra, który mógł korzystać z systemu przy zablokowanym, jak i odblokowanym telefonie, ale próba odblokowania smartfonu (kiedy był podłączony do samochodu) skutkowała błędem. Android Auto tracił łączność z jednostką w samochodzie, a odzyskiwał ją dopiero po ponownym podłączeniu przewodu.

Tę samą usterkę Androida Auto potwierdzili inni kierowcy, w tym użytkownicy innych modeli Samsunga: Galaxy A71 czy Note 10. Większość pochodziła jeszcze z przełomu maja i czerwca, więc kierowcy musieli uzbroić się w sporo cierpliwości, czekając na aktualizację. Wszystko wskazuje na to, że problem Androida Auto w smartfonach Samsunga znika (a przynajmniej powinien) wraz z instalacją lipcowych aktualizacji zbiorczych, które właśnie teraz trafiają do właścicieli.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)