Android Auto źródłem problemów ze smartfonami: są kłopoty z wydajnością

Android Auto źródłem problemów ze smartfonami: są kłopoty z wydajnością

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
26.07.2021 10:37

Android Auto powoduje nowe problemy i to nie podczas działania, ale po odłączeniu smartfonu od samochodu. Jak się okazuje, niektórzy kierowcy muszą się wówczas zmagać ze spowolnieniem telefonów, które nie reagują na dotyk nawet przez kilka minut.

Kłopoty korzystających z Androida Auto opisuje serwis autoevolution, powołując się na wypowiedzi z oficjalnego forum. Użytkownicy Androida Auto istotnie od kilku dni zgłaszają tu problemy z wydajnością ich smartfonów po odłączeniu od samochodu. Niektórzy piszą o kilkuminutowych problemach z reagowaniem na dotyk, inni zwracają uwagę, że właściwa wydajność urządzenia wraca dopiero po ponownym uruchomieniu.

Obiektywnie dobrą wiadomością wydaje się spostrzeżenie, że opisywane problemy Androida Auto dotyczą najprawdopodobniej jedynie (lub przede wszystkim) użytkowników korzystających ze smartfonów Xiaomi (w tym Redmi) oraz Vivo, w obydwu przypadkach z Androidem 11. Jeden z użytkowników opisuje także analogiczne problemy w parze ze smartfonem Realme.

Google jak na razie nie potwierdził, że wie o opisywanym problemie Androida Auto, więc użytkownicy muszą uzbroić się w cierpliwość, nim zostanie wydana aktualizacja rozwiązująca tę usterkę. Niestety wszystko wskazuje na to, że "domowe sposoby" radzenia sobie z problemem - czyszczenie pamięci podręcznej, reinstalacja aplikacji, restartowanie smartfonów a nawet przywracanie ustawień fabrycznych telefonów to tylko rozwiązania tymczasowe, które docelowo nie przynoszą oczekiwanego skutku.

Aplikacje Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 lub nowszych) można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)