Android drugim najlepiej sprzedającym się systemem dla smartfonów

Android drugim najlepiej sprzedającym się systemem dla smartfonów

10.11.2010 15:59

Android firmy Google jest obecnie drugim najlepiej sprzedającym się systemem dla smartfonów na świecie. W tym kwartale udało mu się wyprzedzić iOS.

Można było spodziewać się takiego rozwoju sytuacji. Dotychczas znajdujący się nieco w tyle za systemem firmy Apple, Android złapał wiatr w żagle. Według statystyk Gartnera oprogramowaniu firmy Google udało się w ostatnim kwartale wybić na drugą pozycję. Bardziej popularny jest tylko Symbian rozwijany przez Nokię. W trzecim kwartale tego roku aż 25,5% sprzedawanych smartfonów wyposażonych było Androida, zaś w iOS - 16,7%. Na dalszych miejscach znalazły się urządzenia RIM (14,8%) i Windows Mobile (2,8%). Pierwsze miejsce należy do Symbiana (36,6%), który od dawna utrzymuje pozycję lidera.

Według statystyk Gartnera w trzecim kwartale sprzedano w sumie 417 mln telefonów komórkowych, co stanowi o 35% więcej niż w analogicznym okresie rok temu. Z kolei sprzedaż smartfonów wzrosła aż o 96%. W przyszłym roku Android ma jeszcze bardziej zwiększyć dominację na rynku. Przyczyni się do tego zapewne liczba nowych modeli smartfonów z systemem, a także wzrastająca popularność tabletów. Przekonamy się również jak został przyjęty przez użytkowników nowy system Microsoftu - Windows Phone 7 - który dopiero co pojawił się w sprzedaży.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)