Android Go może trafić na tanie smartfony także w USA. A co z Europą?

Android Go może trafić na tanie smartfony także w USA. A co z Europą?

Android Go może trafić na tanie smartfony także w USA. A co z Europą?
22.05.2017 13:33

Podczas tegorocznej odsłony konferencji deweloperskiej Google I/O, być może najwięcej emocji wzbudziła zapowiedź Androida Go, który ukazać ma się wraz z Androidem O. Będzie to wariant mobilnego systemu Google skrojony na miarę tanich smartfonów z 1 GB RAM-u.

Z poziomu Androida Go możliwy ma być dostęp do specjalnej sekcji w Google Play, gdzie trafią jedynie odchudzone wersje najpopularniejszej aplikacji. Ponadto ten wariant Androida ma także oferować natywną funkcję kompresji danych – nie będzie już zatem konieczne konfigurowanie samych aplikacji. Takie cechy doceni wielu użytkowników tanich urządzeń, jednak na I/O dowiedzieliśmy się bardzo niewiele na temat dostępności Androida Go.

Google ogłosiło jedynie, że ten wariant systemu kierowany będzie na urządzenia, które posiadają 1 GB RAM-u lub mniej, a zatem na konfiguracje, na których nie sposób komfortowo korzystać ze standardowej odsłony Androida. W pierwszej kolejności Google celuje w rynki szybko rozwijające się, przede wszystkim Indie. Jak jednak będzie z dostępnością Android Go w krajach Zachodu?

Jak informuje Android Authority, Android Go może trafić na tanie urządzenia także w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam mamy do czynienia z rynkiem, na którym zainteresowanie niską półką jest (zaraz po Indiach) największe. Czy to daje Androidowi Go przepustkę do kolejnych krajów, w tym do Europy? Należy się spodziewać, że Google zdecyduje o tym na podstawie charakterystyki rynków w konkretnych krajach, jednak na premierę urządzeń z Androidem Go tuż po premierze Androida O nie ma na Starym Kontynencie co liczyć.

Liczyć można natomiast na zaangażowanie społeczności, np. XDA Developers, która robi bardzo wiele, by wydłużyć cykl życia urządzeń, a nawet przywracać drugą młodość tym starszym. Nawet jeśli Android Go będzie oficjalnie dostępny tylko w Indiach oraz USA, to prędzej czy później korzystać z Androida przeznaczonego dla urządzeń z 1 GB RAM-u, dzięki społecznościowym portom, będzie można także w Polsce.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)