Android i Chrome w centrum konferencji I/O 2011

Android i Chrome w centrum konferencji I/O 2011

06.05.2011 13:05, aktualizacja: 06.05.2011 13:50

Za tydzień rusza I/O 2011, gdzie Google zaprezentuje nowe rozwiązania. Czego powinniśmy się spodziewać po tegorocznej edycji konferencji?

W zeszłym roku Google podczas I/O zaprezentował szereg nowości jak choćby Chrome Web Store, nową wersję Androida czy Google TV. Poinformowano również o rozpoczęciu projektu WebM i wydaniu kodeka wideo VP8. Również w tym roku Google przygotował sporo nowości, które pokaże w Moscone Center w San Francisco. Podczas I/O 2011 głównymi tematami będą najprawdopodobniej system Android i przeglądarka Chrome. Google zapewne zdradzi też szczegóły na temat Chrome OS, który ma trafić do szerszej publiczności w drugiej połowie tego roku. Pierwszego dnia, we wtorek 10 maja, mowa będzie o Androidzie - zapewne w kontekście nowej wersji systemu.

Być może podczas konferencji zostaną wyjaśnione pogłoski na temat Google Music. Zdaniem serwisu TechCrunch jedno jest pewne - Google nie wprowadzi nowych usług społecznościowych. W minionych miesiącach pojawiały się kolejne informacje na temat nowej usługi firmy Google, która miałaby być zagrożeniem dla Facebooka. Skończyło się na +1, czyli dość niewielkim projekcie, będącym klonem przycisku „Lubię to”. Wśród sesji w ramach I/O 2011 +1 jest wprawdzie wymieniony, nie powinniśmy jednak spodziewać się raczej wielkich zmian jeżeli chodzi o usługi społecznościowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)