Android jest potrzebny, jeśli chcesz zostać w Wielkiej Brytanii po Brexicie

Android jest potrzebny, jeśli chcesz zostać w Wielkiej Brytanii po Brexicie

Android jest potrzebny, jeśli chcesz zostać w Wielkiej Brytanii po Brexicie
26.08.2019 16:48, aktualizacja: 26.08.2019 20:17

Wielka Brytania przygotowuje się do wyjścia z Unii Europejskiej. Dla obywateli UE, którzy przebywają na terenie kraju, powstała specjalna aplikacja. Brytyjski rząd w ten sposób ułatwił obywatelom UE ubieganie się o status osiedlonego, jeśli chcą zostać w Wielkiej Brytanii po Brexicie. Mogą z niej skorzystać tylko posiadacze urządzeń z Androidem.

Aplikacja tylko dla Androida

W Wielkiej Brytanii mieszka obecnie 3,6 mln obywateli innych krajów Unii Europejskiej. Wszyscy mogą skorzystać z programu EU Settlement Scheme, uzyskać status osiedlonego i pozostać w Wielkiej Brytanii. Na razie zrobił to zaledwie milion osób, którym przysługuje to prawo.

Powodem jest dostępność aplikacji. Proces składania wniosku wymaga, by dokumenty zostały zeskanowane smartfonem z Androidem. EU Exit: ID Document Check nie powstała wersja dla systemu iOS.

Chcesz zostać? Pożycz smartfon z Androidem

Wysłanie zgłoszenia przez aplikację nie jest jedyną drogą, by ubiegać się o status osiedlonego. Chętni mogą udać się do urzędu osobiście lub wysłać dokumenty pocztą. Urzędnicy informują, że posiadacze iPhone'ów mogą też… pożyczyć smartfon z Androidem od znajomych.

Brytyjskie Biuro Krajowe, odpowiedzialne za politykę migracyjną, uprzedza, że pracuje nad wersją aplikacji dla iOS-a. Aplikacja miałaby być dostępna jeszcze w tym roku. Prawdopodobnie będzie już za późno. Brytyjski rząd zapowiedział, że jeśli nie dojdzie do porozumienia w sprawie Brexitu, 31 października zamknie granice dla obywateli Unii Europejskiej. Biuro Krajowe utrzymuje, że termin składania wniosków upłynie 31 grudnia 2020 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)