Android Market ma szanse prześcignąć App Store

13.09.2011 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z Android Marketu pobrano jak dotąd niemal 6 mld gier i programów. E-sklep firmy Google ma szanse jeszcze w tym roku prześcignąć App Store.

Do zupełnej przewagi nad App Store sklepowi firmy Google jeszcze trochę brakuje. Jak dotąd z e-sklepu dla iPhone’ów, iPadów i iPodów Touch pobrano grubo ponad 10 mld aplikacji. Według raportu Android Market Insights August 2011, Android Market zbliża się obecnie do liczby 6 mld pobrań. Jednak zdaniem analityków do grudnia na liczniku e-sklepu Google’a ma szansę pojawić się 8,1 mld ściągnięć, co oznaczałoby zwycięstwo nad App Store w skali roku. Liczby są tu bardzo ważne, bowiem zarówno Apple jak i Google zarabiają na sprzedawanych w swoich sklepach aplikacjach — i bynajmniej nie są to sumy bagatelne.

Opublikowany raport pokazuje, że Google i deweloperzy Android Marketu najwięcej zarabiają na na aplikacjach pogodowych (20 tys. dolarów w sierpniu), biznesowych (ponad 15 tys.) i biurowych (ponad 5 tys.). Do tego należy jeszcze doliczyć darmowe programy i gry, które coraz częściej zawierają reklamy. Średnia cena za aplikację w Android Markecie to 3,13 dolara. Obecnie w e-sklepie firmy Google znajduje się ponad 277 tys. programów i gier.

Dzięki darmowemu udostępnianiu systemu Android producentom urządzeń, jak i łagodnemu ocenianiu aplikacji zgłaszanych do e-sklepu, Google ma szanse wkrótce dogonić App Store. Udostępnianie większej liczby darmowych materiałów ma jednak swoje wady. Google jeszcze długo nie będzie osiągał takich wyników finansowych ze sprzedaży programów i gier, jakie notuje konkurencja z Cupertino. App Store powinien osiągnąć w 2016 roku przychód rzędu 2,86 mld dolarów, podczas gdy Android Market według prognoz zarabiać będzie maksymalnie 1,5 mld.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)