Android Messages: Google powalczy z komunikatorami wiadomościami RCS

Android Messages: Google powalczy z komunikatorami wiadomościami RCS24.02.2017 13:53
Android Messages: Google powalczy z komunikatorami wiadomościami RCS

Google zdecydowało o zmianie nazwy swojej aplikacji służącej obsłudze SMS-ów i MMS-ów. Program znany dotąd jako Google Messenger nosi odtąd nazwę Android Messages. Mimo że nie niesie to ze sobą nowych funkcji, to zmiany dla użytkowników mobilnego systemu Google będą odczuwalne.

Szczególnie jeśli planują oni w najbliższym czasie zakup nowego urządzenia z Androidem. Amir Sarhangi z Google powiedział w rozmowie z The Verge, że Google uzgodniło z czołowymi producentami smartfonów, że to właśnie Android Messages będzie domyślną aplikacją obsługującą SMS-y, MMS- i – co najważniejsze – RCS-y na ich urządzeniach.

Wymieniani są tutaj między innymi LG, HTC, ZTE, Nokia, Moto, LeEco czy MyPhone. Takie decyzje Google wiążą się z zamiarem upowszechnienia protokołu Rich Communication Services (RCS). Ma on zastąpić SMS-y i MMS-y i stanowić nową formę komunikacji, która przyniesie możliwości komunikatorów także do wiadomości przekazywanych za pośrednictwem sieci komórkowej.

Do wiadomości RCS można zatem dodawać załączniki, przesyłać emoji, zdjęcia czy filmy. Ponadto możliwe jest także tworzenie konwersacji wieloosobowych, wymienianie się informacjami o lokalizacji, itp. Wygląda zatem na to, że po wielu nieudolnych próbach stworzenia komunikatora (Hangouts, Allo, Duo), Google zamierza przeprowadzić ostateczną ofensywę na gruncie wiadomości RCS.

Zamiast opierać komunikację na konieczności ciągłego połączenia z Internetem, proponuje zatem wykorzystanie sieci komórkowych. Nie będzie więc problemów z koniecznością zachęcania użytkowników do migracji na nowy komunikator. Nadal jednak RCS ma jedną zasadniczą wadę w postaci niskiej dostępności. Mimo że Google regularnie informuje o kolejnych operatorach, to RCS-y można wysyłać wciąż w zaledwie kilkunastu państwach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)