Android N z poziomami powiadomień, czyli porządek i personalizacja

Android N z poziomami powiadomień, czyli porządek i personalizacja

Android N z poziomami powiadomień, czyli porządek i personalizacja
23.05.2016 16:59

O najważniejszych nowych funkcjach Androida N, który ukaże się najpewniej we wrześniu, wiemy już całkiem sporo dzięki trwającym testom i konferencji I/O. Z najciekawszych nowości należy wymienić implementację Vulkan API, nowy mechanizm aktualizacji czy całkiem rozbudowany tryb dzielonego ekranu. Dziś jednak wiemy już więcej o ważnych nowościach w powiadomieniach.

Jeden z testerów poinformował bowiem serwis Android Police o zaktualizowanym panelu ustawień, które istotnie wpłyną na to, jak i kiedy wyświetlane są w Androidzie N powiadomienia. I nie chodzi bynajmniej o ich wygląd, który również doczekał się kosmetycznych zmian, ale o zautomatyzowany proces ustalania ich ważności.

  • Źródło: androidpolice.com
  • Źródło: androidpolice.com
[1/2] Źródło: androidpolice.com

W testowym Androidzie dostępna jest bowiem pozycja Power notification controls. Tamże widoczne są poziomy, jakie Google przewiduje dla powiadomień, jest ich aż sześć. Poziom zerowy blokuje wszystkie powiadomienia, następne mają kolejne uprawnienia (dźwięk, wibracje, etc.), by na poziomie piątym wyświetlać powiadomienia zawsze na szczycie listy.

Przydatna w ustawieniach ważności powiadomień jest możliwa automatyzacja całego procesu. Jak widać na zrzutach ekranu użytkownik podczas wyświetlania zapewne pierwszego powiadomienia otrzymuje sugestię, którą oczywiście może zmodyfikować, dostosować do swoich potrzeb. Trzeba przyznać, że taka kontrola nad powiadomieniami oddaje w ręce użytkowników całkiem zaawansowane narzędzie, które pozwoli nie tylko na spersonalizowanie, ale także uporządkowanie powiadomień.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)