Android najpopularniejszym systemem na smartfony

Android najpopularniejszym systemem na smartfony

31.01.2011 16:21

Według statystyk firmy Canalys, Android stał się najpopularniejszą platformą dla smartfonów na świecie. Udało mu się wyprzedzić takie systemy jak Symbian czy iOS.

Zdaniem Canalys, Android zyskał pozycję lidera w czwartym kwartale ubiegłego roku. Dostarczono wówczas 33 mln smartfonów z systemem firmy Google. W tym czasie Nokii udało się sprzedać 31 mln urządzeń z Symbianem. Na trzecim miejscu znalazł się Apple z 16 mln urządzeń. Jeszcze większe różnice widać między firmami, jeśli porównać czwarty kwartał 2010 z analogicznym okresem dwa lata temu. Nokia zanotowała wzrost sprzedaży o 30%, Apple, o 85,9%, zaś Google... o 615%. Nokia nadal pozostaje największym producentem smartfonów, jednak pod względem liczby kopii systemu została przegoniona przez firmę Google.

Czwarte miejsce w statystykach zajął twórca smartfonów BlackBerry, RIM (14 mln urządzeń), na ostatnim zaś znalazł się Microsoft (3,1 mln). Firma z Redmond w porównaniu z czwartym kwartałem 2009 roku straciła 20% jeśli chodzi o liczbę dostarczanych smartfonów. Być może dzięki Windows Phone 7 uda jej się poprawić notowania. Co ciekawe, nie jest wcale pewne, czy firma Google zdoła w najbliższym czasie utrzymać pozycję lidera. Na początku roku Apple podpisał umowę z największym operatorem w USA - Verizonem. Wprowadzenie iPhone’ów do tej sieci może drastycznie zwiększyć ich sprzedaż, twierdzą analitycy z Canalys. Wojna o dominację na rynku smartfonów toczy się więc w najlepsze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)