Android nie jest darmowy - twierdzi Steve Ballmer

04.10.2010 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W wywiadzie dla Wall Street Journal szef Microsoftu stwierdził, że system Android nie jest wcale dostępny za darmo. Google musi płacić za wykorzystywane patenty.

Microsoft przygotowuje się do wejścia na rynek smartfonów. Jeszcze tego miesiąca swoją premierę będzie miał system Windows Phone 7. Zapytany o konkurencyjnego Androida, Steve Ballmer, szef Microsoftu, stwierdził, że wbrew temu co twierdzi Google, system nie jest wcale bezpłatny. Google musi płacić za patenty. W dodatku często chodzi o te zarejestrowane przez Microsoft. W piątek firma pozwała Motorolę za bezprawne wykorzystanie kilku patentów w Androidzie instalowanym w swoich smartfonach. W kwietniu zaś Microsoft podpisał ugodę z HTC w podobnej sprawie. Producent telefonów będzie płacił firmie z Redmond za wykorzystanie jej patentów.

Interesujący jest fakt, że pozwy do sądu wypłynęły w ostatnim czasie. To nie wszystko, Motorola pod koniec maja zapowiedziała, że zamiast na Windows Phone 7 zamierza w najbliższym czasie skupić się na Androidzie. HTC natomiast, z którym Microsoft zawarł ugodę, wprowadzi na rynek urządzenia z najnowszym systemem firmy. Przypadek? Możliwe, że Microsoft usilnie stara się wprowadzić WP7 w jak największej ilości smartfonów. Zdaniem TechCrunch firma stawia producentów przed prostym wyborem - albo zapłacicie za Windows Phone P7, albo za nasze patenty użyte w Androidzie. Gra idzie o wysoką stawkę, którą jest obecność w najbliższych latach na rynku smartfonów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)