Android Nougat pojawi się jeszcze w tym miesiącu, ale nie na Nexusa 5

Android Nougat pojawi się jeszcze w tym miesiącu, ale nie na Nexusa 5

Android Nougat pojawi się jeszcze w tym miesiącu, ale nie na Nexusa 5
01.08.2016 13:03, aktualizacja: 01.08.2016 13:17

W ciągu najbliższych tygodni premierę będą miały nowe wersje najpopularniejszych, i w zasadzie jedynych liczących się, mobilnych systemów operacyjnych. Zarówno o iOS-ie 10, jak i Androidzie Nougat, wiemy już całkiem sporo, ale szczegółów nigdy za wiele. Zwłaszcza że o nowym systemie Google pojawiło się w ostatnim czasie kilka ważnych informacji.

Nowymi przeciekami podzielił się Evan Blass z Venture Beat, wiarygodne źródło informacji o mobilnych premierach, który w ostatnim czasie informował o trzech wariantach nowego iPhone'a oraz dacie rozpoczęcia jego sprzedaży, która ma nastąpić 16 września. Tym razem Blass zdradził niezbyt precyzyjną datę premiery nowego Androida – według jego tweeta, ma się on ukazać do końca tego miesiąca.

Android 7.0 releases next month, with the 8/5 security patch. Sorry Nexus 5 owners, no Nougat for you ??

— Evan Blass (@evleaks) 30 lipca 2016Blass podzielił się także mniej optymistycznymi informacjami, szczególnie dla posiadaczy produkowanego przez LG smartfonu Nexus 5. Niestety, według niepotwierdzonych wciąż informacji, nie otrzyma on aktualizacji do najnowszej wersji Androida.

Do nowych wieści na temat Nougata dotarł także serwis Android Police. Bedą one dobre szczególnie dla miłośników smartfonowej fotografii, którzy lubią zachować kontrolę nad parametrami zdjęcia, nie zaś polegać na automatyzacji i filtrach.

Domyślna aplikacja aparatu, jaka trafi do finalnej wersji Androida będzie bowiem pozwalała na ręczne dostosowanie ekspozycji. Funkcja była dostępna w pierwszych kompilacjach Nougata, jednak później została usunięta. Dziś wiemy już, że wróci ona w odmienionej formie: suwak pojawi się dopiero po pacnięciu w ekran. Ponadto zrezygnowano z dotychczasowej pięciostopniowej skali, poszerzając możliwości dostosowanie ekspozycji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)