Android Pay? Kryptowaluty? Poczta Polska ogłasza wprowadzenie płatności... kartą

Android Pay? Kryptowaluty? Poczta Polska ogłasza wprowadzenie płatności... kartą

Android Pay? Kryptowaluty? Poczta Polska ogłasza wprowadzenie płatności... kartą
24.05.2016 13:40

Dysponujemy kolejnym dobitnym przykładem na to, że Pocza Polska adaptuje najnowsze osiągnięcia techniki, generalnie rzecz biorąc, na swój sposób. Dziś na jej oficjalnej stronie opublikowano komunikat o ważnym kroku na drodze ku XXI wiekowi. Już wkrótce w placówkach będzie można płacić kartą.

Kartami płatniczymi będzie można zapłacić na poczcie już w czerwcu. Na razie będzie to jednak odbywać się w ramach… akcji pilotażowej. Oznacza to, że terminale trafią na razie do zaledwie 200 placówek. Jak widać, Poczta Polska racjonalnie podchodzi do wdrażania nowych technologii i rewolucyjny kamień milowy w unowocześnianiu swoich usług poprzedza skrupulatnymi testami ;-) Przedsięwzięcie komentuje Paweł Kopeć, dyrektor ds. sprzedaży:

To kolejna nowoczesna usługa jaką oferujemy wkrótce po wdrożeniu Mobilnego Listonosza. (…) Nie mam wątpliwości, że nasi klienci z zadowoleniem odbiorą nową opcję płatności i docenią wygodę jaką daje możliwość płatności kartą w placówce.
Obraz

Dobrze, dość już żartów. Mówienie o płatnościach kartą w kategoriach nowinki technicznej jest oczywiście kuriozalne, niemniej fakt wprowadzenia ich do placówek Poczty Polskiej rzeczywiście jest ważną wiadomością dla wielu Polaków. Po wspomnianym pilotażowym programie, docelowo na przełomie lipca i sierpnia do 4700 placówek w całej Polsce trafi 8500 terminali.

Będą one obsługiwały transakcje zbliżeniowe (lub, jak woli Poczta, bezstykowe), a ich pojawienie wiąże się z uruchomieniem nowych usług. Już latem w całej Polsce będzie można zatem nie tylko opłacać usługi, ale także wypłacać gotówkę czy doładowywać saldo rachunku telefonicznego Wszystko to w ramach rządowego Programu Rozwoju Cyfrowej i Bezgotówkowej Gospodarki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)