Android Pay? Kryptowaluty? Poczta Polska ogłasza wprowadzenie płatności... kartą

Android Pay? Kryptowaluty? Poczta Polska ogłasza wprowadzenie płatności... kartą24.05.2016 13:40
Android Pay? Kryptowaluty? Poczta Polska ogłasza wprowadzenie płatności... kartą

Dysponujemy kolejnym dobitnym przykładem na to, że Pocza Polska adaptuje najnowsze osiągnięcia techniki, generalnie rzecz biorąc, na swój sposób. Dziś na jej oficjalnej stronie opublikowano komunikat o ważnym kroku na drodze ku XXI wiekowi. Już wkrótce w placówkach będzie można płacić kartą.

Kartami płatniczymi będzie można zapłacić na poczcie już w czerwcu. Na razie będzie to jednak odbywać się w ramach… akcji pilotażowej. Oznacza to, że terminale trafią na razie do zaledwie 200 placówek. Jak widać, Poczta Polska racjonalnie podchodzi do wdrażania nowych technologii i rewolucyjny kamień milowy w unowocześnianiu swoich usług poprzedza skrupulatnymi testami ;-) Przedsięwzięcie komentuje Paweł Kopeć, dyrektor ds. sprzedaży:

To kolejna nowoczesna usługa jaką oferujemy wkrótce po wdrożeniu Mobilnego Listonosza. (…) Nie mam wątpliwości, że nasi klienci z zadowoleniem odbiorą nową opcję płatności i docenią wygodę jaką daje możliwość płatności kartą w placówce.
350177587798304705

Dobrze, dość już żartów. Mówienie o płatnościach kartą w kategoriach nowinki technicznej jest oczywiście kuriozalne, niemniej fakt wprowadzenia ich do placówek Poczty Polskiej rzeczywiście jest ważną wiadomością dla wielu Polaków. Po wspomnianym pilotażowym programie, docelowo na przełomie lipca i sierpnia do 4700 placówek w całej Polsce trafi 8500 terminali.

Będą one obsługiwały transakcje zbliżeniowe (lub, jak woli Poczta, bezstykowe), a ich pojawienie wiąże się z uruchomieniem nowych usług. Już latem w całej Polsce będzie można zatem nie tylko opłacać usługi, ale także wypłacać gotówkę czy doładowywać saldo rachunku telefonicznego Wszystko to w ramach rządowego Programu Rozwoju Cyfrowej i Bezgotówkowej Gospodarki.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)