Android pokaże informacje o smogu, nadchodzą też zmiany w wyszukiwarce

Android pokaże informacje o smogu, nadchodzą też zmiany w wyszukiwarce

Android pokaże informacje o smogu, nadchodzą też zmiany w wyszukiwarce
26.04.2017 18:49

Serwise Android Police podzielił się ciekawymi odkryciami w najnowszej wersji testowej aplikacji Google, które mogą stanowić zapowiedź przyszłych możliwości Androida. Google pracuje nie tylko nad zmianami w sposobie korzystania z wyszukiwarki, ale także nowymi funkcjami dotyczącymi środowiska.

Już w nakładce dostępnej w smartfonie Pixel, Google zdecydowało się na przebudowanie pola wyszukiwarki. Dostępny tam przycisk, który wywoływał panel wyszukiwarki, wzbudził jednak mieszane reakcje, co motywuje Google do dalszych eksperymentów.

W dokumentacji pojawiły się odniesienia do szybkiego wyszukiwania w panelu powiadomień. Nie jest oczywiście jasne, w jakiej formie miałaby być tam prezentowana tam wyszukiwarka, zwłaszcza że mogłoby to wpłynąć negatywnie na czytelność kluczowego elementu interfejsu Androida.

To jednak nie jedyne nowości. Jakby w odpowiedzi na zainteresowanie polskich użytkowników, Google może pracować nad rozbudowaniem funkcji wyświetlania informacji pogodowych. Chodzi o prezentowanie danych na temat stężenia pyłów zawieszonych w powietrzu, a zatem wyświetlania informacji o smogu.

Android Police opiera swoje hipotezy o mierniku stężenia pyłów wszytym w Androida na podstawie zaledwie jednego obrazka. Sama ikona może mówić niewiele, w przeciwieństwie do nazwy pliku: ic_pollen_count.png.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)