Android stał się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie

Android stał się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie03.04.2017 14:47
Android stał się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie

Niecały miesiąc wystarczył, aby faktem stały się zapowiedzi StatCountera. Na początku marca pisaliśmy, że Android lada moment może stać najpopularniejszym systemem operacyjnym wśród internautów. Ten moment właśnie nadszedł, a system mobilny Google wyprzedził już Windowsa.

Zaskoczenia nie ma – zmiana na pozycji lidera jest konsekwencją trwającego od 2012 roku trendu spadkowego Windowsa i rosnącej popularności Androida. Dane zebrane przez StatCounter nie uwzględniają podziału na kolejne wersje systemów operacyjnych, ani klas urządzeń. Uzyskano je na podstawie analizy ruchu na badanych przez firmę stronach internetowych.

350198119906174913

Jeszcze na początku marca z Androida przeglądało strony 37,4% badanych, zaś z Windowsa 38,6%. W tym miesiącu popularność Androida powiększyła się nieznacznie, bowiem tylko do 37,93%. O 0,69 punku procentowego spadła jednak liczba użytkowników Windowsa, co wystarczyło, aby ten zajął pod względem popularności drugie miejsce.

Oczywiście Windows pozostaje niedoścignionym liderem na komputerach stacjonarnych i laptopach, gdzie korzysta z niego 84%. Sęk w tym, że z samych komputerów i laptopów – przynajmniej do codziennego przeglądania stron internetowych – korzysta coraz mniejsza liczba użytkowników.

Sytuację trafnie podsumowuje Aodhan Cullen, szef StatCountera: Windows wygrał pulpity, ale pole walki jest dziś gdzie indziej. Na nim jednak Microsoft jest dziś już w zasadzie nieobecny.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (108)