Android szybciej zdobywa popularność od iOS w USA

Android szybciej zdobywa popularność od iOS w USA

03.08.2010 11:04

Po długich miesiącach walki Google zaczął wreszcie zdobywać przewagę nad systemem firmy Apple. Android wyprzedził pod względem wzrostu popularności oprogramowanie iOS dostępne w telefonach iPhone.

Według statystyk opublikowanych przez firmę Nielsen, w pierwszym kwartale tego roku Android był instalowany w 27% sprzedawanych smartfonów w USA. Wyprzedził tym samym telefony iPhone z systemem iOS, który dotychczas miał znaczną przewagę nad produktem firmy Google. Obecnie w USA ze smartfonów z iOS korzysta 23% użytkowników. Statystyki te dotyczą jednak przyrostu klientów, a nie rzeczywistego podziału rynku. Jeśli chodzi o faktyczną ilość urządzeń z oprogramowaniem Android i iOS, to Apple cały czas wyprzedza produkt Google’a - 28% do 13%. Liderem na amerykańskim rynku jest natomiast niezmiennie producent telefonów BlackBerry, z którego urządzeń korzysta 35% użytkowników smartfonów.

Zdaniem analityków prędzej czy później Google wyprzedzi firmę Apple na rynku oprogramowania dla smartfonów. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że Android zainstalowany jest w około 20 telefonach sprzedawanych przez kilku różnych dostawców, podczas gdy iOS tylko w dwóch (iPhone 3GS i iPhone 4), które obecnie można kupić na rynku. Oferując większą możliwość wyboru urządzeń, Google znajduje się w podobnej sytuacji, co Microsoft podczas wprowadzania systemu Windows. Apple natomiast sprzedaje swoje oprogramowanie razem ze sprzętem. Statystyki mogą jednak ulec sporej zmianie po wejściu na rynek nowego systemu Microsoftu - Winows Phone 7.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)