Android TV 10 wyświetla YouTube'a w 8K. Ciekawe, ile osób z tego skorzysta?

Android TV 10 wyświetla YouTube'a w 8K. Ciekawe, ile osób z tego skorzysta?

Android TV obsłuży filmy w 8K z YouTube'a, fot. Oskar Ziomek
Android TV obsłuży filmy w 8K z YouTube'a, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
30.11.2020 14:29

Android TV zaczął obsługiwać rozdzielczość 8K podczas odtwarzania filmów przez aplikację YouTube. Na taki luksus mogą jednak liczyć tylko właściciele telewizorów, które dostały już aktualizację – donosi serwis Android Police. Wraz z obsługą 8K do Androida TV trafiły dodatkowe usprawnienia, w tym związane z siecią.

Obsługa rozdzielczości 8K pojawiła się w aplikacji YouTube 2.12.08 i jest dostępna w systemie Android TV 10 lub nowszych. Oznacza to, że właściciele najnowszych smartTV 8K z taką wersją Androida TV, mogą już wyświetlać filmy w natywnej rozdzielczości swoich odbiorników. Oczywiście wszystko zależy także od dostępności takich materiałów w serwisie YouTube, ale tych sukcesywnie przybywa.

Na tym etapie można wnioskować, że obsługa YouTube'a 8K nie jest ograniczona tylko do wybranych modeli telewizorów i mogą na nią liczyć wszyscy, którzy posiadają Androida TV 10 lub nowszego oraz zaktualizowaną aplikację. Problem polega jednak na tym, że takich odbiorników w zasadzie nie ma na rynku. Serwis flatpanelshd zwraca uwagę, że w praktyce YouTube 8K w pierwszej kolejności może pojawić się w telewizorach TCL – oczywiście kiedy dostaną już aktualizację do Androida TV 10, w tym przypadku zaplanowaną na przyszły rok.

Warto zaznaczyć, że YouTube'a w 8K mogą już od kilku miesięcy oglądać właściciele telewizorów Samsung 8K QLED oraz LG 8K NanoCell. Te obsługują kodek AV1 i pozwalają wyświetlać filmy 8K z YouTube'a dzięki wbudowanej aplikacji. System Android TV nie jest tutaj wykorzystywany.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)