Android TV, czyli nowe podejście do telewizorów

Android TV, czyli nowe podejście do telewizorów

26.06.2014 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konferencja Google I/O przyniosła mnóstwo nowości. Jedną z nich jest nowe podejście Google do telewizorów. Czy Android TV stanie się popularniejsze do Smart TV Samsunga?

Telewizory w naszych salonach powoli stają się urządzeniami multimedialnymi, gdzie możliwość oglądania naszych ulubionych programów jest tylko jedną z wielu funkcji. Samsung czy LG coraz mocniej promują Smart TV, Apple też ma własne rozwiązanie, a jak do tej pory Google zaliczyło tylko niezbyt udaną próbę zawładnięcia naszymi centrami rozrywki, w postaci Google TV. Jednak zapowiedziana podczas Google I/O, nowa usługa Android TV może okazać się naprawdę groźną konkurencją, zarówno dla Smart TV, Apple TV, ale także wobec obecnych przystawek z Androidem.

Firma z Mountain View chce zaoferować nam rozwiązanie, które połączy oglądanie telewizji z VOD oraz grami, a także umożliwi nam dostęp do bogatej oferty usług Google. Dodatkowo wszystko to ma świetnie współpracować z mobilnym sprzętem, działającym pod kontrolą Androida, którego przykładowo będziemy mogli użyć do sterowania lub także udostępnić z niego obraz na ekranie telewizora. Wśród dostępnych usług Google możemy znaleźć YouTube, Muzyka Google Play czy Filmy Google Play. Warto przypomnieć, że od niedawana dwie ostatnie usługi dostępne są też w Polsce. Firma nie chce zamykać się tylko w własnym ekosystemie, więc pojawią się również takie serwisy VOD jak Netflix i Hulu.

Obraz

Dobrym rozwiązaniem może okazać się Knowledge Grap, dający nam dostęp do dokładnych informacji o oglądanym filmie czy programie. Android TV pozwoli też na granie w gry, które będziemy mogli pobrać z Play Store. Oczywiście nie mogło zabraknąć czołowego produktu, czyli wyszukiwarki Google, którą będziemy mogli obsługiwać między innymi głosem. Wydając głosowe komendy telewizorowi wyszukamy też interesujący nas film, nie tyko po jego tytule, ale też po nazwiskach aktorów z obsady. Współpracę z Google ogłosiły już firmy Sony, Sharp i Philips, ich telewizory z Android TV powinny pojawić się w 2015. Natomiast jeszcze w tym roku pojawią się przystawki, w tym z pewnością jedna przeznaczona dla graczy.

Obraz

Razer zapowiedział niewielką konsolę do gier, która będzie wyposażona w Android TV i może okazać się konkurencją dla Amazon Fire TV. Producent poinformował, że dostaniemy dostęp do ogromnej bazy gier dostępnych na Androida, a także pogramy w bardziej rozbudowane produkcje. Min-Liand, współzałożyciel i CEO firmy, zapewnia, że jest to konsola przyszłości. Urządzenie ma pojawić się już jesienią tego roku.

Android TV ma ogromne szanse na wprowadzenie Google również do naszych salonów. Z pewnością ogromną zaletą jest dostęp do usług firmy z Mountain View oraz świetna współpraca z urządzeniami ze system Android, który ciągle zdobywa coraz większą popularność. Miejmy nadzieje, że w Polsce jakość tej usługi będzie na równie wysokim poziomie jak na zachodzie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)