Android TV kompletnie się zmienia. Oto nowy wygląd inspirowany Google TV

Android TV kompletnie się zmienia. Oto nowy wygląd inspirowany Google TV

fot. Jonas Leupe/Unsplash
fot. Jonas Leupe/Unsplash
04.02.2021 14:13

Popularny system Android TV, jaki często można spotkać we współczesnych telewizorach 4K i przystawkach telewizyjnych zyskał właśnie nowe szaty. Ma się upodobnić do platformy Google TV.

Android TV ma układ opcji i aplikacji, który jest łatwy w obsłudze, ale też z drugiej strony może się wydać niektórym już nieco nudny.

Od momentu wprowadzenia najnowszej przystawki Chromecast pod koniec 2020 r., Google wprowadziło nowy interfejs zwany Google TV. To technicznie nadal Android, ale z zupełnie innym wyglądem.

Zamiast głównych zakładek po lewej stronie, znajdują się one u góry. Są to: szukaj (search), ekran główny (home), odkryj (discover) i aplikacje (apps). Interfejs wygląda zdecydowanie nowocześniej, ale i bardziej minimalistycznie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po lewej: stary wygląd Android TV, po prawej: nowy wygląd Google TVGoogle TV dokłada także dopasowane do użytkownika rekomendacje, integruje się z usługami telewizyjnymi, a także oferuje listę ulubionych pozycji, do której można dodawać filmy i seriale. Nowa zakładka "odkryj" (discover - nie ma jej na poprzednich Android TV) zawiera propozycje treści w oparciu o typy materiałów, które oglądaliśmy, jak również najnowsze trendy Google.

Aktualizacja ma przybliżyć do siebie wizualnie rodzinę urządzeń wyposażonych w Android TV z przystawkami Chromecast posiadającymi Google TV.

Jakie telewizory będą obsługiwać nowy interfejs wzorowany na Google TV? Do tej pory potwierdzono, że będą to modele Sony i TCL na rok 2021.

Aktualizacja trafiła już do USA, Australii, Kanady, Niemiec i Francji - w Polsce ma ona pojawić się w przeciągu najbliższych kilku tygodni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)