Android TV zmieni się w Google TV – przynajmniej od strony wizualnej

Interfejs Google TV, źródło: Blog Google
Interfejs Google TV, źródło: Blog Google
Oskar Ziomek

01.10.2020 15:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google TV to nowy system, a technicznie nakładka na Androida TV, który można będzie spotkać w nowym Google Chromecast zaprezentowanym na wczorajszej konferencji. W praktyce chodzi o przeprojektowany interfejs graficzny bazujący na istniejącym Androidzie TV, który stworzono tak, by pozwolić widzowi jak najszybciej odkrywać nowe treści.

W rzeczywistości może się więc wydawać, że to po prostu aktualizacja Androida TV. I choć od strony kodu nie wygląda to tak, jak dotychczas, w praktyce okazuje się, że użytkownicy właśnie na coś takiego mogą liczyć; jak podaje XDA Developers, Google potwierdził, że interfejs Google TV w przyszłości trafi także do Androida TV. Docelowo więc różnice między obydwoma wersjami się zatrą – tak przynajmniej wynika z obecnych informacji.

Welcome to Google TV

Google TV jest bowiem już teraz wartą uwagi alternatywą dla Androida TV (a technicznie po prostu nim jest). Google podał wprost, że system jest zgodny z ponad 6,5 tys. aplikacji, które powstały z myślą o Androidzie TV. Można się więc spodziewać, że użytkownicy będą mogli bez przeszkód instalować aplikacje firm trzecich, w tym choćby Spotify czy klienta Plex.

Z informacji na Blogu Google wynika, że Google TV trafi też do telewizorów Sony i innych marek, które już teraz wykorzystują Androida TV. Na takie zmiany można liczyć najszybciej w 2021 roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)