Android Wear to teraz Wear OS. Zmiana nazwy ma być ukłonem w stronę... Apple

Android Wear to teraz Wear OS. Zmiana nazwy ma być ukłonem w stronę... Apple

15.03.2018 17:17, aktual.: 15.03.2018 17:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Potwierdziły się publikowane wcześniej przecieki dotyczące nowej nazwy Android Wear. Od teraz oprogramowanie działające na urządzeniach ubieralnych, przede wszystkim zaś smartwatchach, nosić będzie nazwę Wear OS. Pojawiły się już konta w mediach społecznościowych, pod adresem wearos.google.com dostępna jest także nowa strona internetowa nowego-starego systemu.

Choć podlinkowane konto na Twitterze wciąż jest prywatne, to co do charakteru zmian nie ma już żadnych wątpliwości – Google nie przygotowało nowego systemu operacyjnego dla urządzeń ubieralnych, lecz jedynie zmieniło nazwę Android Wear. Pełna nowa identyfikacja tego systemu to teraz Wear OS by Google. [img=WBG_Lockup_Blog.max-1000x1000]Nie sposób jednoznacznie wskazać motywacji decyzji Google. Uwagę zwraca także fakt, że podmiany marek nie dokonano na żadnym dużym wydarzeniu z branży IT, konferencji deweloperskiej, nie poświęcono jej nawet osobnej konferencji prasowej. Zmieni się to dopiero w przyszłym tygodniu, podczas Baselworld – imprezy branży biżuteryjnej. W tej chwili poza wpisami w mediach społecznościowych, dysponujemy jedynie lakonicznym komunikatem na oficjalnym blogu Google.

Ten wskazuje jako oficjalnym powód... popularność iPhone'ów. W 2017 roku jeden na trzech użytkowników urządzeń ubieralnych z Androidem Wear parował je nie ze smartfonem z Androidem, lecz ze smartfonem Apple właśnie. Zmiana nazwy systemu miała być spowodowana zamiarem uniknięcia nieporozumień oraz zasygnalizowania, że Wear OS jestem systemem dla wszystkich. Nowa nazwa pojawi się na smartzegarkach w ciągu najbliższych tygodni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)