Android zdobywa coraz większą popularność

Android zdobywa coraz większą popularność

06.04.2010 14:58

Wzrasta liczba użytkowników systemu Android. Jest to najszybciej rozwijająca się platforma dla smartfonów w Stanach Zjednoczonych.

Według firmy ComScore, która zbadała rynek smartfonów w lutym tego roku, najszybciej rozwija się Android. W ciągu jednego miesiąca system operacyjny firmy Google zyskał 5,2 punktów procentowych w stosunku do analogicznego okresu w 2009 r. Obecnie posiada 9% udziału w rynku smartfonów w USA. Na pierwszym miejscu znajduje się producent telefonów BlackBerry (42,1%), a za nim Apple (25,4%). Obie firmy nie zanotowały większych zmian - udział firmy RIM wzrósł w lutym o 1,3 pkt. proc., natomiast Apple zanotował nieznaczny spadek (-0,1). Najgorzej radzi sobie Microsoft. Producent systemu Windows Mobile w lutym stracił 4,0 pkt. proc. i obecnie dzieli 15,1% rynku. Firma notuje stały spadek wśród użytkowników smartfonów - jeśli nowy system Windows Phone 7 nie będzie konkurencyjny w stosunku do Androida czy iPhone’a, Microsoft może pożegnać się na długie lata z obecnością na rynku.

Według ComScore najszybciej zdobywającymi popularność usługami jest dostęp do Internetu i pobieranie aplikacji. W lutym ilość osób korzystających z przeglądarki internetowej w telefonie wzrosła o 2,4 pkt. proc. Jeszcze popularniejszy jest dostęp do serwisów społecznościowych - wzrósł on o 2,9 pkt. proc. Wciąż jednak najchętniej korzysta się z SMS-ów. Wiadomości tekstowe to 64% wszystkich usług, z których najczęściej korzystają użytkownicy telefonów. Co ciekawe, stosunkowo słabo wypada słuchanie muzyki za pomocą komórek. W lutym funkcja ta zanotowała wzrost jedynie o 1,3 pkt. proc i wynosi obecnie 13,1% spośród wszystkich usług oferowanych przez smartfony.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)