Android znów na celowniku firmy Apple i Komisji Handlu

11.08.2011 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple pozwało kolejną firmę produkującą tablety z systemem Android. Tym razem przed sądem pojawi się Motorola, twórca Xooma. Systemem firmy Google zainteresowała się też Federalna Komisja Handlu (FTC).

Google może czuć się coraz bardziej osaczany zarówno przez konkurencję jak i urzędy antymonopolowe. Apple właśnie pozwał do sądu firmę Motorola za naruszenie patentów w tablecie Xoom. Pozew, podobnie jak opisywana przez nas wczoraj rozprawa z Samsungiem, złożony został w niemieckim sądzie. Dotyczy on również designe’u Xooma, który - zdaniem Apple’a - miał być skopiowany z iPada. Firma z Cupertino najwyraźniej postanowiła bezpardonowo rozprawić się z konkurencją. Jeżeli sąd wyda nakaz wstrzymania sprzedaży tabletów Xoom w Europie, może to uderzyć w cały rynek. Producenci z obawy prze kolejnymi pozwami będą dużo ostrożniej podchodzili do sprzedaży swoich produktów.

Tymczasem systemem Android zainteresowany jest amerykański FTC. Komisja Handlu bada, czy Google nie narusza czasem prawa, zakazując twórcom urządzeń korzystania z konkurencyjnych usług. Skargę przeciwko firmie z Mountain View złożył Daum, twórca koreańskiej wyszukiwarki. Narzeka on, że Google blokuje możliwość zainstalowania w Androidzie innych wyszukiwarek niż jego własna. W smartfonach takich jak Samsung Fascinate można korzystać z Binga tylko dlatego, że został on wymuszony przez Microsoft i firmę Verizon - jednak kosztem utraty marki Google’a. FTC będzie również badał, czy Google nie faworyzuje niektórych firm w usługach takich jak Places i Google Finance.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)