Ani słowa o nowych Gwiezdnych Wojnach! Tarcze antyspoilerowe dla Chrome'a

Ani słowa o nowych Gwiezdnych Wojnach! Tarcze antyspoilerowe dla Chrome'a

Ani słowa o nowych Gwiezdnych Wojnach! Tarcze antyspoilerowe dla Chrome'a
27.11.2015 16:57

Kolejne premiery popularnych seriali czy filmów z reguły pociągają za sobą publikacje licznych artykułów, w których znajdują się opisy fabuły. Te zaś mogą skutecznie umniejszyć satysfakcję z samodzielnego zapoznawania się z losami bohaterów. Dla przeglądarki Google Chrome istnieją jednak skuteczne narzędzia, które zadbają o to, aby użytkownik, podczas przeglądania, Sieci nie natknął się przypadkiem na spoilery.

Okazji ku temu będzie zapewne w najbliższym czasie niemało, w związku z premierą kolejnej części sagi Gwiezdne Wojny. Na ratunek śpieszy jednak rozszerzenie o umiarkowanie wymyślnej nazwie Star Wars Spoiler Blocker, który można już pobrać z Chrome Web Store.

Obraz

Po jego zainstalowaniu na pasku narzędziowym Google Chrome pojawi się ikona hełmu szturmowca. Klikając na nią można włączać lub wyłączać rozszerzenie. A jego działanie jest tak proste, jak skuteczne: program po odnalezieniu na stronie frazy, która bezpośrednio odnosi się do Gwiezdnych Wojen, wyświetla o tym komunikat w pełni przesłaniający witrynę. Użytkownik może oczywiście podjąć decyzję, aby mimo potencjalnych spoilerów strona została wyświetlona.

Dla osób, które czują się zagrożone niepożądanymi informacjami o fabule ulubionego serialu czy filmu permanentnie, przydatne będzie natomiast bardziej kompleksowe rozwiązanie — Spoiler Shield. Potencjał rozszerzenia tkwi między innymi w tym, że ochrona przed spoilerami dotyczy w tym przypadku mediów społecznościowych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Znacznie większy jest także sam zakres treści, które mogą być blokowane. Dotyczy to zatem nie tylko systematycznie powiększanej bazy najpopularniejszych seriali, ale także rozgrywek sportowych — między innymi ligi NHL czy NBA — oraz konkretnych celebrytów, których postać może być opisywana w Sieci w kontekście fabuły filmów czy seriali.

W tym przypadku do ćwierków lub facebookowych statusów dodany jest po prost przypis SPOILERS AHEAD. Jeżeli zatem w obawie przed niechcianymi doniesieniami ze świata Gwiezdnych Wojen czy innych produkcji, część internautów ze szczególną obawą zaglądała na kolejne strony, to może już ukoić skołatane nerwy zarówno dzięki Star Wars Spoiler Blockerowi, jak i Spoiler Shieldowi.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)