Anonymous świętują. Stworzyli stronę internetową z wyciekami

Anonymous świętują. Stworzyli stronę internetową z wyciekami

Anonymous stworzyli stronę internetową z przejętymi danymi.
Anonymous stworzyli stronę internetową z przejętymi danymi.
Źródło zdjęć: © Pixabay
Konrad Siwik
29.03.2022 07:26

Kolektyw Anonymous posunął się o krok dalej w operacji OpRussia, atakując firmy MashOil i RostProekt, które okazały się gigantami w swoich branżach. Aby uczcić ten sukces, hakerzy stworzyli nową stronę internetową, na której będą publikować przejęte dane.

Grupa haktywistów Anonymous przyznała się do zaatakowania dwóch rosyjskich firm, którym skradziono szereg danych i udostępniono je w Internecie do publicznego pobrania. Są one dostępne na stronie internetowej Distributed Denial of Secrets (aka DDoSecrets) oraz nowo utworzonej witrynie Anonymous.

MashOil to moskiewska firma znana z projektowania, produkcji i konserwacji sprzętu wykorzystywanego w branży wiertniczej, górniczej i szczelinowania. Kolektyw Anonymous przyznał się do przejęcia odpowiedzialności za atak na firmę i kradzież 110 GB danych obejmujących ponad 140 tys. wiadomości e-mail.

RostProekt to rosyjska firma budowlana z siedzibą w mieście Iwanowo. Anonimowi twierdzą, że wzięli ją na celownik w weekend i przejęli pliki o rozmiarze 2,4 GB również zawierające e-maile. Naruszenie danych RostProekt zostało pierwotnie ogłoszone przez DepaixPorteur, osobę powiązaną z Anonymous, która odegrała również istotną rolę we włamaniu się do niezabezpieczonych drukarek w Rosji i rozesłaniu antywojennych i antycenzuralnych wydruków po całym kraju.

Jesteśmy Anonimowi. Stworzyliśmy nową stronę, na której będą hostowane nasze nadchodzące przecieki + przyszłe przecieki Anonimowych. Zhakowaliśmy również e-maile Rostproektu, aby uczcić nową stronę i podtrzymać was w oczekiwaniu na nadchodzące zrzuty.

Warto zauważyć, że Anonymous operują już dwiema stronami internetowymi, na których grupa publikuje linki do pobrania danych, a także szczegóły dotyczące poprzednich i przyszłych wycieków.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie