Anonymous uderzyli w państwową telewizję. Wyciekły poufne dane

Anonymous uderzyli w państwową telewizję. Wyciekły poufne dane

Anonymous prowadzą "Operację Iran"
Anonymous prowadzą "Operację Iran"
Źródło zdjęć: © Unsplash
Karolina Modzelewska
21.10.2022 15:37

Anonymous kontynuują działania w ramach "Operacji Iran" i zapowiadają, że "dołożą wszelkich starań, aby udokumentować i ujawnić prześladowania", których doświadczają Irańczycy. Jeden z ich ostatnich ataków dotknął państwową telewizję - Press TV. Haktywiści przejęli i udostępnili 3 GB wrażliwych danych.

Anonymous pochwalili się kolejny atakiem, przeprowadzonym w ramach "Operacji Iran". Z informacji, które kolektyw opublikował na jednym ze swoich kont na Twitterze, wynika, że został on przeprowadzony na irańskiej, państwowej telewizji Press TV. Jest ona własnością Islamskiej Republiki Iranu Broadcasting (IRIB), czyli irańskiej korporacji medialnej, kontrolowanej przez państwo. IRIB ma monopol na krajowe usługi radiowe i telewizyjne w Iranie.

Anonymous uderzyli w państwową telewizję

Według haktywistów udało się przejąć i opublikować 3 GB poufnych danych. Wśród nich miały być setki dokumentów finansowych, akty urodzenia, dokumenty prawne, paszporty czy korespondencja administracyjna. Anonymous już wcześniej zapowiadali, że będą kontynuować ataki wymierzone we władze państwowe, a także kontrolowane przez nie media oraz strony internetowe. Najwyraźniej dotrzymują danego słowa.

Jak już informowaliśmy, w ramach "Operacji Iran" Anonymous uderzyli w ponad 150 witryn internetowych związanych z islamskim reżimem, irańskimi mediami czy innymi, istotnymi instytucjami. Zakłócili też transmisję nadawaną przez kanał informacyjny IRINN. Zamiast materiału o ajatollahu Alim Chamenei, najwyższym przywódcy Iranu, ukazały się zdjęcia i hasła nawiązujące do trwających protestów i ich ofiar - "krew naszej młodzieży jest na twoich rękach" i "przyłącz się do nas i powstań".

Karolina Modzelewska, dziennikarka dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)