Anonymous zhakowali bazę danych Rosji. Opublikowali tabelę z numerami

Anonymous zhakowali bazę danych Rosji. Opublikowali tabelę z numerami

Anonymous deklarują przejęcie baz danych Rosji
Anonymous deklarują przejęcie baz danych Rosji
Źródło zdjęć: © Pixabay, Twitter, dobreprogramy
Oskar Ziomek
25.02.2022 22:12, aktualizacja: 25.02.2022 23:33

Grupa Anonymous deklaruje, że skutecznie zaatakowała i wykradła wpisy z bazy danych Ministerstwa Obrony Rosji. Chodzi między innymi o e-maile oraz numery telefonów. Tabela od razu trafiła do sieci i jest dostępna do pobrania dla każdego.

Na Twitterze pojawiła się deklaracja grupy Anonymous o włamaniu do rosyjskich baz danych, skąd wykradziono dane Ministerstwa Obrony. Wszystkie dane od razu udostępniono jako paczkę i może ją podać każdy. Jak zwraca uwagę Niebezpiecznik, trwa analiza, czy dane są autentyczne. Przynajmniej niektóre wpisy podobno można już było spotkać w sieci wcześniej, gdzie trafiły w wyniku innych wycieków.

Decydując się na pobranie danych na swój komputer, należy pamiętać, że paczka może zawierać nie tylko interesujące dane. Nieświadomie można w ten sposób pobrać także szkodliwe oprogramowanie, które może się przyczynić do wyrządzenia dalszych szkód lub wykradzenia danych z urządzenia. Lepiej podejść do sprawy z dystansem, a całość potraktować jako godną obserwacji ciekawostkę.

W trakcie pisania niniejszego tekstu, oryginalny opisywany tweet z deklaracją grupy Anonymous zdążył zostać zablokowany przez Twittera jako "naruszający zasady serwisu". Będziemy przyglądać się tej sprawie i na bieżąco informować, gdy tylko wyjdą na jaw kolejne fakty.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie