Antywirus Kaspersky Lab z niebieskim ekranem śmierci? Ta łatka może pomóc

Antywirus Kaspersky Lab z niebieskim ekranem śmierci? Ta łatka może pomóc

12.12.2017 17:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oprogramowanie Kaspersky Lab regularnie wygrywa w testachnajlepszych antywirusów, nie tylko pod względem swojej skutecznościochrony przed malware, ale także wygody użytkowania i szybkościdziałania. Ostatnio jednak użytkownicy zaczęli się skarżyć.Korzystając z pakietu Internet Security 2018 od czasu do czasuoglądają niebieski ekran śmierci. Co najgorsze, trudno powiedzieć,co jest przyczyną – początkowo myślano, że chodzi o ostatniąaktualizację Windowsa 10, ale pojawiły się doniesienia, żepodobne problemy pojawiają się też na Windowsie 7.

O problemie tym donosi Günter Born, autor poświęconego ITniemieckiego blogaBornCity. Niebieski ekran śmierci zaczął pojawiać się nakomputerach z Windows 10 wersja 1709 build 16299.98, tj. aktualizacjipo paczce KB4051963 – tej samej, co naprawiała obsługęstarożytnych igłowych drukarekEpsona. Sporadycznie, nieregularnie, ale na tyle często, byzirytować. Przyczyna najprawdopodobniej tkwiła w oprogramowaniuKaspersky Lab – do awarii dochodziło, jeśli program antywirusowydziałał obok Firefoksa 57. Windows na niebieskim ekranie zgłaszabłąd w classpnp.sys, po czym dochodzi do restartu komputera.

Zrzut kernela przeanalizował jeden z czytelników BornCity,twierdząc,że winny jest klbackupdisk.sys, sterownik filtru wolumenu z pakietuKasperskiego. Wygląda na to, że jego wywołanie jednej z funkcjiNTFS powodowało awarię.

Taka sytuacja nie wynika raczej z KB4051963 do Windowsa 10, tymbardziej, że podobne usterki zgłaszano już w listopadzie na forumMicrosoftu. Wina nie leży też po stronie Firefoksa – częśćzgłoszeń pochodzi od użytkowników Chrome. Tydzień temu na forumKasperskiego jeden z moderatorów zapowiedział przygotowaniełatki, która skończyć z niebieskim ekranem.

Poprawki z Kaspersky Lab

Łatka jest już dostępna, ale trzeba pamiętać, że to wersjabeta. Aby ją zastosować, należy kolejno:

  • zaktualizować antywirus Internet Security2018 i zrestartować komputer,
  • po ponownym uruchomieniu przełączyć antywirusana tryb ręcznych aktualizacji,
  • jako źródło aktualizacji należy podać adres http://dnl-test.kaspersky-labs.com/test/ap,
  • wyłączyć standardowe źródło aktualizacji i zaktualizować antywirusa,
  • zrestartować komputer, a następnie sprawdzić na ikonce w systemowej tacce, czydostaliśmy łatkę oznaczoną jako E.

Potem pozostaje już tylko uruchomić Firefoksa i sprawdzić, czy wciąż występują niebieskieekrany śmierci. Z pierwszych doniesień użytkowników wynika, że aktualizacja powinna pomóc.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)