Aplikacja do zarządzania zużyciem energii w domu zwycięża w chorzowskim Hackathonie

Aplikacja do zarządzania zużyciem energii w domu zwycięża w chorzowskim Hackathonie
Wojciech Kowasz

20.09.2013 11:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ubiegły weekend w Chorzowie odbył się Hackathon – organizowana przez Alsen i Samsung impreza, której celem było spotkanie kreatywnych pasjonatów technologii z doświadczonymi osobami z branży i wspólna praca nad projektami aplikacji mobilnych dla systemu Android. Hackathon organizowany był pod hasłem "Ułatwiamy codzienność" i był częścią obchodów 10-lecia firmy Alsen. Przez trzy dni pod okiem mentorów kilkudziesięciu uczestników rozwijało swoje pomysły, by ostatniego dnia zaprezentować efekt końcowy i stanąć do rywalizacji.

Obraz

Jury wybrało najlepszy projekt – okazała się nim aplikacja do zarządzania zużyciem energii elektrycznej w domu. Działa ona w połączeniu z listwami prądowymi i pozwala na bieżące śledzenie zużycia prądu oraz na zdalne włączanie i wyłączanie podłączonych do niej urządzeń za pomocą telefonu komórkowego. Ta aplikacja powinna przypaść do gustu zarówno osobom dbającym o zużycie energii w domu, jak i tym, którzy stale martwią się, że zostawili w mieszkaniu włączone żelazko – podsumowuje Jan Zdebel, prezes Alsen Marketing Sp. z o.o. Jury przekonało sprawne wykonanie i intuicyjna obsługa zwycięskiego projektu. Równie ważne było dla nas, że idealnie wpisała się w hasło warsztatów, czyli “Ułatwiamy codzienność” – dodaje.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja jest dziełem trzyosobowego zespołu. Kamil Górski i Grzegorz Hajdukiewicz to studenci z Politechniki Wrocławskiej, którzy wykonali projekt według pomysłu Piotra Kostrzewy z Chorzowa. Była to więc modelowa współpraca Górnego i Dolnego Śląska. Teraz projekt będzie kontynuowany z pomocą organizatorów, którzy spodziewają się, że już niedługo aplikacja trafi do oficjalnego sklepu Google Play i będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)