Aplikacja Lock Me Out wyleczy nałóg, zablokuje smartfon według planu

Aplikacja Lock Me Out wyleczy nałóg, zablokuje smartfon według planu

Aplikacja Lock Me Out wyleczy nałóg, zablokuje smartfon według planu
17.04.2018 19:06, aktualizacja: 02.05.2018 13:26

Walka z uzależnieniem od małego ekranu jest niezwykle trudna, ale jest sporo sposobów, by pomóc sobie powrócić do realnego świata – na przykład praktyczna aplikacja Lock Me Out dla Androida. Z jej pomocą mam gwarancję, że ze smartfonu nie da się korzystać w wyznaczonym wcześniej przedziale czasowym, nawet jeśli będzie wówczas włączony.

Aplikacja daje nam 3 możliwości zablokowania smartfonu: z dostępnym ekranem blokowania (praktyczny, jeśli smartfon jest jednocześnie jedynym zegarkiem w okolicy), z możliwością korzystania z wybranych aplikacji (doskonały do pracy albo wieczornego czytania) oraz całkowicie – w tym przypadku ekran w ogóle nie będzie reagował. Jeśli przydzielimy aplikacji odpowiednie ustawienia administratora i uruchamiania się automatycznie, blokada będzie działać także po ponownym uruchomieniu smartfonu. Ewentualne problemy mogą wystąpić jedynie wtedy, gdy korzystamy z zamienników ekranu blokowania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Lock Me Out daje możliwość całkowitego blokowania smartfonu na wyznaczony czas albo według harmonogramu. Od razu po uruchomieniu aplikacji zobaczymy czerwone przyciski, pozwalające szybko zablokować smartfon na wyznaczony czas od 15 minut do 3 godzin. Niżej znajdziemy możliwość założenia blokady do wskazanej godziny albo w wybranym zakresie – na przykład między 19 i 21, kiedy chcemy spędzić czas z rodziną. Aplikacja daje też możliwość zaplanowania codziennych blokad na każdy dzień tygodnia. Dla osób prowadzących regularny tryb życia to doskonały sposób, by zagwarantować sobie wolne od smartfonu godziny każdego dnia.

Kolejnym typem "embargo" jest automatyczna blokada na podstawie intensywności korzystania ze smartfonu. Aplikacja może bowiem monitorować jak długo ekran jest włączony i jak często jest odblokowywany. Na tej podstawie może powiadamiać o nadmiernym korzystaniu ze smartfonu, a także automatycznie zablokować urządzenie – na przykład na pół godziny, to w przypadku jeśli danego dnia korzystaliśmy ze smartfonu przez więcej niż 4 godziny. Można oczywiście samodzielnie ustalać limity i nie wliczać do nich wybranych aplikacji.

Warto zaznaczyć, że darmowa wersja aplikacji ma nieco ograniczone możliwości, ale nie wyświetla żadnych reklam i zupełnie nie rozprasza użytkownika. Jeśli macie problem z oderwaniem się od ekranu i zrobieniem czegoś konstruktywnego, to ta aplikacja będzie świetnym wyjściem.

Lock Me Out znajdziecie w naszej bazie aplikacji dla Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)