Aplikacja usprawni odbiór śmieci w Kielcach. Wymyślili ją licealiści

Aplikacja usprawni odbiór śmieci w Kielcach. Wymyślili ją licealiści

Licealiści z Kielc opracowali specjalne oprogramowanie. Apka usprawni odbiór śmieci
Licealiści z Kielc opracowali specjalne oprogramowanie. Apka usprawni odbiór śmieci
19.02.2021 10:18

Uczniowie klasy maturalnej VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach przygotują aplikację dla mieszkańców miasta. Za pomocą oprogramowania, będą oni informowani m.in. o terminach odbioru odpadów i zasadach segregacji. W apce znajdzie się także wykaz wszystkich miejsc, w których można oddać zużyte baterie, odpady wielkogabarytowe i elektrośmieci.

Aplikacja umożliwi również otrzymywanie komunikatów na telefon, informujących np. o terminie odbioru poszczególnych frakcji odpadów. Będzie to jednak kwestia indywidualna, gdyż w związku z ustawą o ochronie danych osobowych, konieczna jest zgoda danego użytkownika.

Twórcami oprogramowania są Kamil Łazarski, Piotr Gołąb i Krzysztof Usnarski. Licealiści zapewniają, że apka będzie gotowa na początku kwietnia. Obecnie jest ona w fazie testów, które pomogą wyeliminować ewentualne błędy.

  • Jest to nasza pierwsza, autorska aplikacja. Nie wykluczamy, że jakieś błędy mogą się pojawić, ale właśnie w fazie testów chcemy wykluczyć te największe, np. że aplikacja będzie się zacinała. Jeśli pojawią się usterki, to chcemy mieć czas na poprawki - wyjaśnia Łazarski, cytowany przez Radio Kielce.

Na początku aplikacja będzie dostępna tylko w systemie Android, jednak jak zapowiada Kamil Łazarski, po maturze jej twórcy dołożą wszelkich starań,aby mogli z niej korzystać również użytkownicy systemu IOS.

Głos w sprawie zabrał też rzecznik prasowy prezydenta Kielc - Poza praktycznymi informacjami dla mieszkańców liczymy, że za pośrednictwem aplikacji uda nam się zachęcić młodych ludzi do edukacji ekologicznej - zaznaczył Tomasz Porębski..

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)