Aplikacje dla komórek przeciążają sieć

Aplikacje dla komórek przeciążają sieć

04.01.2010 14:20

Ściąganie programów i gier na telefon może poważnie zaszkodzić sieci komórkowej. W Londynie na skutek masowego korzystania ze smartphone’ów sieć dosłownie się zatyka. Operatorzy przepraszają i jednocześnie informują, że w najbliższym czasie będzie jeszcze gorzej.

Ogromna popularność telefonów umożliwiających korzystanie z Internetu i sieci 3G najwyraźniej zaskoczyła operatorów. W niedawnym wywiadzie dla „Financial Times” Ronan Dunne z brytyjskiej sieci komórkowej O2 przyznał, że jego firma nie radzi sobie z najnowszymi technologiami. Przeciążenie sieci za sprawą osób, które ściągają programy i gry na swoje telefony jest tak duże, że pojawiają się trudności z wykonywaniem zwykłych połączeń. Najgorzej jest w Londynie, gdzie mieszka najwięcej angielskich użytkowników smartphone’ów.

Podobne problemy ma amerykańska sieć AT&T, która sprzedaje iPhone’y. Sklep App Store z aplikacjami dla telefonu Apple’a jest tak popularny, że znacznie spowalnia to przepustowość sieci. Od czasu istnienia usługi, posiadacze iPhone’ów ściągali dostępne tam programy i gry ponad miliard razy. Zdaniem Dunne’a mamy do czynienia z prawdziwą eksplozją na rynku usług internetowych dla osób korzystających z komórek. Co więcej, ów trend będzie wzrastać w najbliższych latach.

Nic dziwnego, że operatorzy modernizują sieć, by mogła przyjmować coraz większą ilość użytkowników na co dzień korzystających z Internetu w swoich telefonach. Przedstawiciele firmy Vodafone twierdzą nawet, że ich sieć jest już w dużej mierze przygotowana na wzrastającą ilość pobieranych programów. Z kolei O2 rozpoczął prace z Nokia Siemens Network, mające znacznie ulepszyć zarządzanie przepływem danych. W samym Londynie zostanie zainstalowanych dodatkowych 200 nadajników, co ma zwiększyć przepustowość sieci.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)