Aplikacje Facebooka, Messengera i Instagramu trafiają na Windowsa 10

Aplikacje Facebooka, Messengera i Instagramu trafiają na Windowsa 10

Aplikacje Facebooka, Messengera i Instagramu trafiają na Windowsa 10
28.04.2016 16:11

Microsoft ogłosił właśnie, że jeszcze dziś do Windows Store trafią oficjalne aplikacje Facebooka, Messengera oraz Instagramu. Niewykluczone, że miliony użytkowników Windowsa 10 zmienią wkrótce swoje przyzwyczajenia korzystania z serwisów społecznościowych w przeglądarce – nowe aplikacje mają bowiem zachowywać pełnię ich funkcjonalności, a ponadto oferować bardziej zaawansowaną integrację z samym systemem operacyjnym.

Nowe aplikacje będą dostępne w sklepie na komputerach i tabletach wkrótce, nie zostały ujawnione żadne dodatkowe informacje oprócz tych, które opublikował sam Microsoft. Wielu zadowoli zapewne nowa aplikacja Facebooka, która bardziej odpowiada dzisiejszym standardom niż ta, która była dostępna jeszcze na Windowsa 8. Nie zabrakło oczywiście wsparcia dla aktywnych kafelków, powiadomienia z Facebooka będą także wkrótce widoczne na ikonie na pasku zadań, w ramach dostępnej na razie w kompilacjach testowych funkcji odznak.[img=Facebook2][join][img=Facebook]W przypadku interfejsu Facebooka całkowicie zrezygnowano z menu bocznych, których funkcjonalność przeniesiono na wąski panel z ikonami na lewej krawędzi ekranu. To tam użytkownik będzie mógł zyskać dostęp do wydarzeń, stron czy treści zapisanych „na później”. Po prawej znalazł się minimalistyczna lista aktywnych na czacie znajomych. Całość prezentuje się czytelnie i przejrzyście, jednak o tym, jak taki układ sprawuje się w praktyce, przekonamy się wkrótce.

350176267716552641

Niewiele nowego przygotowano natomiast w oficjalnej aplikacji Messengera. Stanowi on de facto dokładną kalkę tego, jak prezentuje się aplikacja przeglądarkowa. Nie mogło oczywiście zabraknąć możliwości dzielenia się załącznikami, obsługi naklejek, GIF-ów czy prowadzenia rozmów głosowych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dobre wieści mamy natomiast dla użytkowników Instagramu. Według opublikowanych przez Microsoft informacji, oficjalna aplikacja została wzbogacona o funkcje, którym użytkownikom mobilnego Windowsa brakowało. Wkrótce będą oni mogli korzystać między innymi z przesyłania wiadomości, nowej wyszukiwarki oraz, a jakże, obsługi aktywnych kafelków, na których wyświetlane będą powiadomienia. Warto zatem w najbliższym czasie śledzić nowości w Windows Store, a Microsoft zapowiada, że wkrótce trafią tam kolejne nowości.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)