Aplikacje na iPada popularniejsze niż muzyka

Aplikacje na iPada popularniejsze niż muzyka

17.01.2011 15:32

Liczba pobieranych z iTunes App Store aplikacji rośnie tak szybko, że już w marcu może być większa, niż liczba pobieranych ze sklepu utworów muzycznych. Zgodnie z raportem opublikowanym przez Asymco, próg 10 miliardów pobranych aplikacji App Store przekroczy po 31 miesiącach istnienia. Pobranie 10 miliardów piosenek z iTunes Store zajęło ponad dwa razy dłużej, bo aż 67 miesięcy.

Obecnie z App Store pobieranych jest ponad 30 milionów aplikacji dziennie a liczba ta ciągle wzrasta. Niemal wykładniczy wzrost był efektem nie tylko rosnącej liczby sprzedanych urządzeń ale też większej częstotliwości z jaką poszczególni użytkownicy kupowali aplikacje. Według raportu typowy użytkownik iPoda Touch posiada obecnie około 60 aplikacji, czyli 6 razy więcej niż w 2008 roku, kiedy to otwarty został App Store.

Programy mają pewną przewagę nad utworami muzycznymi. W przeciwieństwie do muzyki, o której wyborze decyduje gust kupującego, programy pozostają pod wpływem efektu sieciowego. Użytkownicy, którzy pobrali aplikację, zachęcają innych do korzystania z niej i w ten sposób popularność danego produktu wzrasta w sposób niespotykany na rynku muzycznym.

Jedną z poważnych konsekwencji ogromnej popularności programów dla systemu iOS oraz urządzeń przenośnych firmy Apple może być przywiązanie klientów do platformy. Osoba, która kupiła prawie setkę aplikacji na swoje urządzenie, nie będzie chętna do zmiany telefonu lub tabletu na działający pod kontrolą innego systemu operacyjnego, jeśli towarzyszyć temu będą dodatkowo koszty nowych programów. Ponadto, jeśli rynek aplikacji na urządzenia przenośne firmy Apple będzie rósł w takim tempie, stanie się większy od rynku programów dla komputerów osobistych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)