Aplikacje na mobilnego Windowsa? Użytkownikom pozostają tylko petycje

Aplikacje na mobilnego Windowsa? Użytkownikom pozostają tylko petycje

Aplikacje na mobilnego Windowsa? Użytkownikom pozostają tylko petycje
05.02.2016 17:12

Według danych z końca zeszłego roku, ze specyficznego komunikatora, jakim jest Snapchat, korzysta codziennie 100 milionów użytkowników, którzy udostępniają tam średnio niecałe 9 tysięcy zdjęć na sekundę. W tym gronie nie znajdują się jednak posiadacze urządzeń z mobilnym Windowsem. Ci postanowili właśnie zorganizować się i przedsięwziąć kroki w tej sprawie.

W tym celu powstała petycja do twórców aplikacji. Do grona sygnatariuszy można dołączyć na łamach serwisu change.org, dotychczas zebrało się ich prawie 58 tysięcy, co trudno traktować jako zaskakująco wysoką liczbę biorąc pod uwagę przytaczane wcześniej 100 mln aktywnych użytkowników aplikacji na innych systemach operacyjnych.

Obraz

Postulaty użytkowników są przejawem całkiem twardego stąpania po ziemi. Nie wymagają oni od Snapchata tworzenia nowej, oficjalnej, aplikacji na system, który w ostatnim czasie media jednogłośnie (i przedwcześnie) pochowały. Chodzi jedynie o odblokowanie możliwości korzystania z nieoficjalnego klienta Snapchata przygotowanego przez niezastąpionego Rudy’ego Huyna, 6snap.

Ponadto użytkownicy zwracają uwagę, że Snapchat publikuje w ostatnim czasie wiele pobocznych aplikacji nastawionych głównie na spieniężanie dodatkowych funkcji. Cała historia dobrze prezentuje sytuacje wielu użytkowników systemu Microsoftu: nie mogą oni liczyć w zasadzie na żadne wsparcie ze strony producentów czy samego Microsoftu, a oddolne inicjatywy w rodzaju tej Huyna są sukcesywnie blokowane.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)