Aplikacje na smartfony biją rekordy popularności

Aplikacje na smartfony biją rekordy popularności

18.10.2010 16:04

Coraz bardziej popularny staje się sklep Android Market, z którego aplikację Angry Birds ściągnięto milion razy. Z kolei konkurencyjny App Store niedługo przekroczy liczbę 300 tys. dostępnych programów.

Aplikacja Angry Birds to bijąca rekordy popularności gra, która w ostatni piątek trafiła do sklepu Android Market. Jak podał na Twitterze jej twórca, w ciągu pierwszego dnia została ona pobrana ponad milion razy przez użytkowników smartfonów z systemem firmy Google. Aplikacja jest również popularna w sklepie App Store, jednak użytkownicy iOS muszą za nią zapłacić - 0,79 euro. Co ciekawe, wprowadzeniem Angry Birds dla systemu Windows Phone 7 chwalił się też niedawno Microsoft. Jak się prędko okazało, na wyrost, bo twórca aplikacji stwierdził, że ikona jego produktu została bez jego zgody wykorzystana w materiałach promocyjnych.

Z kolei jak poinformował serwis iPodNN, w sklepie App Store jest już prawie 300 tys. aplikacji dla urządzeń z systemem iOS. Według różnych statystyk programów i gier w e-sklepie znajduje się 280 lub ponad 300 tys. W odróżnieniu od Android Marketu, App Store oferuje w dużej mierze płatne aplikacje, w większości gry i materiały rozrywkowe. Sklep firmy Google oferuje natomiast około 80 tys. programów. Microsoft, który w najbliższym czasie wprowadzi do sklepów system Windows Phone 7, będzie musiał się sporo natrudzić, aby osiągnąć podobny wynik i przyciągnąć użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)