Aplikacje na smartfony coraz popularniejsze

Aplikacje na smartfony coraz popularniejsze

05.03.2010 15:05

Programy i gry dla smartfonów zdobywają na popularności. Coraz więcej osób instaluje aplikacje, także płatne, w swoich telefonach. Według prognoz za trzy lata rynek ten może osiągnąć nawet pułap 15 mld dolarów.

Właśnie ogłoszono prognozy dotyczące rozwoju rynku z aplikacjami dla telefonów komórkowych. Użytkownicy coraz chętniej kupują aplikacje w takich sklepach jak App Store, Android Market czy Windows Mobile Marketplace. Według badań rynek w najbliższych latach ma szansę na gigantyczny wzrost. O ile w zeszłym roku był on wart 1,94 mld dolarów, o tyle w tym roku może osiągnąć nawet 3-4 mld. Analitycy przypuszczają, że w 2013 r. rynek płatnych aplikacji dla smartfonów będzie wart około 15,65 mld dolarów. Założenia te sprawdzą się, jeśli użytkowników zaawansowanych telefonów będzie przybywać w dotychczasowym tempie.

W zeszłym roku ilość osób korzystających ze smartfonów nie przekroczyła liczby 100 mln na całym świecie. Przypuszcza się, że w tym roku przekroczy 300 mln, by w 2013 sięgnąć jednego miliarda. Coraz większa ilość użytkowników zainteresowana jest smartfonami - według innych badań tylko samych iPhone’ów sprzedano 43 mln. Rozwojowi sprzyja wybór. Wprawdzie wciąż najpopularniejszym smartfonem jest iPhone (63,7% udziałów w rynku), to jednak powoli zaczyna on tracić na rzecz konkurencji. Na drugim miejscu pod względem popularności są telefony z systemem Android (15,2%), na trzecim zaś RIM (9,2%).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)