Aplikacje z Androida na iOS, czyli Alien Dalvik 2.0

Aplikacje z Androida na iOS, czyli Alien Dalvik 2.0

06.10.2011 16:18

Zespół Myriad Group zapowiedział narzędzie Alien Dalvik 2.0, które umożliwi proste przenoszenie aplikacji stworzonych na potrzeby Androida do iOS.

Za pomocą Alien Dalvik 2.0 można będzie uruchamiać aplikacje na różnych urządzeniach takich jak czytniki e-booków, telewizory itp. Co jednak najciekawsze w technologii Myriad Group to możliwość przenoszenia programów i gier z Androida na iOS. Coś o czym zapewne marzyło dotychczas wielu deweloperów. Obecnie chcąc zaistnieć na rynku urządzeń mobilnych muszą przygotowywać osobne wersje aplikacji dla co najmniej dwóch platform (Android, iOS), co oczywiście wiąże się z dużymi kosztami. Problem ten miałby rozwiązać Alien Dalvik 2.0, który zdaniem producenta usuwa bariery między mobilnymi systemami.

Jedyny wymóg to konieczność korzystania z plików Android Package (APK). Według zapowiedzi, narzędzie ma na razie umożliwiać uruchamianie aplikacji z Androida w iPadzie. Prezentacja Alien Dalvik 2.0 będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu podczas targów CTIA Enterprise & Applications 2011 odbywających się w San Diego. Wtedy też narzędzie Myriad Group zostanie udostępnione deweloperom. Zwykli użytkownicy nie będą mogli pobrać Alien Dalvik 2.0, natomiast - zakładając, że pomysł zostanie wdrożony - będą mogli korzystać z aplikacji przeniesionych do iOS za jego pomocą.

Warto zauważyć, że to nie pierwszy pomysł na stworzenie wspólnego rozwiązania dla różnych systemów mobilnych. Uruchomiony w zeszłym roku e-sklep InMarket firmy Adobe, którego atutem miała być wieloplatformowość, skończył się totalną klapą. Adobe mimo popularności Flasha w Androidzie nie zdołał przekonać deweloperów, że jego rozwiązania zapewnią większą swobodę w tworzeniu i zarabianiu na programach dla urządzeń mobilnych. Być może lepiej poradzi sobie Alien Dalvik 2.0.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)