Aplikacje znikały z Android Marketu

Aplikacje znikały z Android Marketu

09.06.2010 14:45

Deweloperzy zaniepokojeni znikającymi aplikacjami ze sklepu Android Market apelowali o pomoc do firmy Google. Na odpowiedź musieli poczekać kilka dni.

Deweloperzy, którzy w ostatnich dniach wprowadzali uaktualnienia swoich aplikacji przeżyli niemałe zaskoczenie. Okazało się bowiem, że zaktualizowane programy znikają z Android Marketu. Były one nadal widoczne na stronach internetowych alternatywnych sklepów takich jak AppBrain czy Cyrket, jednak nie było ich w oficjalnym e-sklepie dla systemu Android. Według serwisu ReadWriteWeb problem nie dotyczył starszych wersji oprogramowania firmy Google dla smartfonów. Zdaniem deweloperów zniknęły takie aplikacje jak SlideScreen, LauncherPro, ADW.Launcher czy Handcent SMS. O problemie informowano już na początku czerwca, jednak dopiero wczoraj Google odpowiedział na apele.

Na forum Androida jeden z pracowników firmy napisał, że nasz zespół ciężko pracuje nad wykryciem tego problemu. Mamy nadzieję, że aktualizacja będzie dostępna niedługo. Rzeczywiście, Google dzisiaj rano rozwiązał problem ze znikającymi z Android Marketu aplikacjami. Nie uchroniło to jednak firmy od nieprzychylnych komentarzy ze strony deweloperów. Narzekali oni na zbyt długie czekanie na jakąkolwiek odpowiedź ze strony Google’a. Jeden z nich pisał na forum Androida: to jest bardzo poważny problem, a milczenie Google’a jest nie do przyjęcia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)