App Store trafia do kolejnych państw

App Store trafia do kolejnych państw

19.02.2010 13:54

Internetowy sklep Apple’a z programami i grami dla telefonów iPhone, także odtwarzaczy iPod touch został wprowadzony w kolejnych krajach. W sumie App Store jest dostępny już w prawie 70 państwach na całym świecie, w tym także w Polsce.

App Store, sklep internetowy z programami i grami dla iPhone’ów jest dostępny w 13 kolejnych państwach. Mogą korzystać z niego mieszkańcy takich krajów jak: Armenia, Botswana, Bułgaria, Jordan, Kenia, Macedonia, Madagaskar, Mali, Mauritius, Niger, Senegal, Tunezja, a także Uganda. Obecnie e-sklep Apple’a jest dostępny w większości państw na cały świecie, czego, niestety, nie można powiedzieć o innej usłudze - iTunes Store.

App Store jest dziś najpopularniejszym sklepem dla smartphone’ów na świecie. Został uruchomiony 11 lipca 2008 r. W zeszłym roku Apple ogłosił, że użytkownicy iPhone’ów i iPodów touch pobrali w sumie 3 mld razy programy i gry. Większość z dostępnych w e-sklepie aplikacji jest darmowa. W tym roku aplikacje dostępne App Store, jak również sam sklep, będą dostosowywane na potrzeby nowego urządzenia, które wprowadzi Apple - iPada. Deweloperzy będą musieli m.in. zmienić rozdzielczość aplikacji, aby mogły być wyświetlana na ekranach tabletu Apple’a.

Na stronie dla deweloperów można zapoznać się z informacjami w języku angielskim na temat dostępności App Store.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)