App Store z filtrowaniem, Mac App Store z kodami promocyjnymi

App Store z filtrowaniem, Mac App Store z kodami promocyjnymi

04.02.2011 12:11

Bez specjalnego rozgłosu firma Apple dodała do swoich sklepów z aplikacjami dwie nowe funkcje: możliwość generowania kodów promocyjnych w Mac App Store oraz filtry wyszukiwania w App Store.

Z filtrów wyszukiwania na razie skorzystać mogą jedynie użytkownicy iPadów. Na komputerze Mac lub iPhonie nadal możliwe jedynie sortowanie wyników po trafności, dacie, ocenie i popularności. Dzięki filtrom wyniki wyszukiwania w App Store można dodatkowo ograniczać poprzez wybór urządzenia, na które aplikacja jest przeznaczona (iPod lub iPhone i iPod Touch), oceny użytkowników, kategorii, ceny oraz daty wydania. Ponadto możliwe jest wyświetlanie jedynie płatnych lub darmowych aplikacji, oraz wydanych w ciągu ostatnich 14 lub 31 dni.

Deweloperzy umieszczający swoje programy w Mac App Store mają także od dziś możliwość tworzenia kodów promocyjnych. Dla każdej wersji aplikacji wydawca może uzyskać maksymalnie 50 kodów. Kod generowany jest z poziomu iTunes Connect i może być wykorzystany w Mac App Store w każdym kraju. Dzięki tym cyfrowym kuponom wydawcy oprogramowania mają możliwość rozdawania darmowych kopii swojego produktu w celach promocyjnych lub jako prezenty, tak samo jak deweloperzy sprzedający programy dla iOS za pośrednictwem App Store.

Wprowadzenie filtrów wyszukiwania w App Store to sgnał, że taka możliwość pojawi się również w sklepie z programami dla Mac OS X, gdzie dziś można odczuć jej brak. Dwie platformy cyfrowej dystrybucji oprogramowania dla urządzeń firmy Apple mają coraz więcej wspólnych cech i być może kiedyś dojdzie do ich połączenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)