Apple będzie obsługiwać Windows Phone 7?

Apple będzie obsługiwać Windows Phone 7?

01.03.2010 13:09

Możliwe, że komputery Mac firmy Apple będą obsługiwały Windows Phone 7. Nowy system dla telefonów komórkowych ma zostać wprowadzony do sprzedaży pod koniec tego roku.

Stanowisko Microsoftu w tej sprawie jest dość niejasne. Aaron Woodman odpowiedzialny z Windows Phone 7 nie zaprzeczył, że taka obsługa będzie dostępna. W wywiadzie dla serwisu Engadget stwierdził jedynie, że żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły. Obecnie toczą się wewnętrzne rozmowy między Microsoftem i firmą Apple na temat obsługi Windows Phone 7 w Makach - dodał.

Użytkownicy Maków liczą, że ich system będzie obsługiwać Windows Phone 7. Dzięki temu mieliby nie tylko możliwość kopiowania muzyki czy filmów, ale przede wszystkim dostęp do ważnych funkcji. Pozwoliłoby to na synchronizację komputera i telefonu na poziomie poczty e-mail, kalendarza czy komunikatora. Microsoft zapowiadał Windows Phone 7 jako idealne narzędzie dla serwisów społecznościowych. Bez możliwości synchronizacji konta między telefonem a komputerem posiadacze Maków mieliby do nich utrudniony dostęp.

Kolejna sprawa to dostęp do muzyki - Windows Phone 7 oferować będzie możliwość słuchania piosenek za pomocą Zune Market. Jest to spory problem w kontekście obsługi Windows 7 Phone na Makach - Microsoft najwyraźniej nie chce dopuścić Apple’a do swojego Zune Marketplace, który miał stać się konkurencją dla iTunes i iPodów. Jednak jeśli Windows Phone 7 miałby być obsługiwany przez system Mac OS X, Microsoft musiałby udostępnić firmie Apple niektóre sekrety.

Z drugiej strony, Windows obsługuje telefony iPhone, których producentem jest firma z Cupertino. Z pewnością wielu użytkowników ucieszyłoby się z obsługą Windows Phone 7 w komputerach Mac. Woodman nie mówi „nie”, ale z jego wypowiedzi można wnioskować, że Microsoft nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Z pełną wypowiedzią pracownika Microsoftu można zapoznać się na stronach serwisu Engadget.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)