Apple będzie produkować sprzęty w Wietnamie? Echa sporu na linii USA-Chiny

Apple będzie produkować sprzęty w Wietnamie? Echa sporu na linii USA‑Chiny

Foxconn wybuduje fabrykę w Wietnamie?
Foxconn wybuduje fabrykę w Wietnamie?
Adam Bednarek
01.12.2020 17:06

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji Foxconn może przenieść część produkcji do Wietnamu. Co za tym idzie, np. iPady przestałyby być produkowane w całości w Chinach.

Relacje na linii USA-Chiny od dłuższego czasu są bardzo napięte. Już rok temu założyciel Foxconn namawiał Apple, aby ci zrezygnowali z produkcji w Chinach.

W kwietniu 2019 roku wyciekły raporty świadczące o tym, że firma z Cupertino sondowała, ile produkcji może przenieść z Chin do Indii.

Oprócz Indii brano pod uwagę również Tajwan. Tymczasem z nowych doniesień agencji Reutera wynika, że Foxconn może przynajmniej częściowo przenieść produkcję do Wietnamu.

Anonimowe źródło, na które powołuje się agencja, zdradza, że Foxconn w nową spółkę FuKang Technology już zainwestowano 270 mln dol.

W Wietnamie produkowano by części wykorzystane w iPadach i MacBookach. Fabryka według nieoficjalnych informacji ma zacząć pracę w pierwszej połowie 2021 roku.

Oprócz części dla Apple'a, w Wietnamie powstałaby też komponenty użyte do produkcji telewizorów Sony.

Tajwańska firma Foxconn miała również ambitne plany wybudowania nowoczesnej fabryki ekranów LCD w USA. Kilka tygodni temu na jaw wyszło, że cała inwestycja jest gigantyczną mistyfikacją.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)