Apple będzie robić mapy?

Apple będzie robić mapy?

15.07.2010 11:03

Możliwe, że Apple ma zamiar wprowadzić własne mapy dla systemu iOS. Firma zakupiła właśnie kanadyjską spółkę zajmującą się rozwijaniem map w Internecie.

O zakupie kanadyjskiej firmy Poly9 donosi Le Soleil. Nie jest znana kwota, jaką zapłacił Apple, ani dokładne warunki zakupu. Pracownicy Poly9 najprawdopodobniej przeniosą się do Cupertino, gdzie dołączą do reszty zespołu. Oficjalna strona poly9.com już została zawieszona. Kanadyjska firma zajmowała się dotychczas tworzeniem interfejsów programowania dla takich odbiorców jak Apple, Microsoft czy Yahoo! Zdaniem Media.com pracownicy Poly9 to wybitni fachowcy na rynku. Zakup firmy może znacznie wspomóc Apple’a w dążeniach do stworzenia własnych map na potrzeby systemu iOS.

Apple zakupił rok temu inną, podobną spółkę - Placebase. Firma rozgląda się również za pracownikami, którzy pomogliby przenieść iPhone Maps na wyższy poziom. Nowe mapy miałyby wykorzystywać nie tylko nawigację i GPS, ale także być powiązane z aplikacjami dostępnymi w App Store. Taki krok oznaczałby, że Apple chce zrezygnować z usług firmy Google, wprowadzając własne mapy w przenośnych urządzeniach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)