Apple blokuje iPhone’y po jailbreaku?

Apple blokuje iPhone’y po jailbreaku?

15.02.2010 15:15

Zdaniem użytkowników, Apple rozpoczął właśnie kampanię zwalczania osób korzystających z telefonów iPhone po jailbreaku. Od dzisiaj nie mogą oni zalogować się do sklepu App Store z aplikacjami. Firma chce w ten sposób zwalczać rosnącą plagę piractwa.

Serwis Redmond Pie cytuje kilku programistów pracujących na iPhone’ach po jailbreaku. Jeden z nich, Sherif Hashim, opublikował na Twitterze informację, jaką otrzymał od Apple’a po nieudanej próbie zalogowania się w App Store. Brzmiała ona: Twój Apple ID został zablokowany z powodów bezpieczeństwa. Zdaniem Hashima powodem blokady jest fakt, że korzystał z telefonu po jailbreaku. Podobne wiadomości podał haker o pseudonimie iH8sn0w, który jest jednym z twórców aplikacji Sn0wbreeze. Jest to program do jailbreaku iPhone’ów w systemie Windows.

Jeśli informacje o blokowaniu się potwierdzą, będzie to oznaczało, że Apple wydał wojnę osobom nielegalnie korzystającym z jego oprogramowania. W połowie stycznia informowaliśmy, że firma mogła stracić nawet 450 mln dolarów na piratach udostępniających w sieci za darmo programy dla iPhone’ów. Według badań aż 75% aplikacji posiada swoje pirackie kopie, a zdaniem niektórych deweloperów, jedynie 10% ze wszystkich pobrań ich programów przebiega legalnie.

Szacuje się, że na świecie może być 3 mln telefonów iPhone po jailbreaku. Spośród nich około 40% posiada pirackie programy. Nic dziwnego, że Apple uznał ową grupę osób za swojego wroga.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)