Apple buduje nowy obiekt w Monachium. Będą rozwijać technologie bezprzewodowe i 5G

Apple buduje nowy obiekt w Monachium. Będą rozwijać technologie bezprzewodowe i 5G

fot. Apple
fot. Apple
Arkadiusz Stando
11.03.2021 11:33

Apple zainwestuje ponad miliard euro w stworzenie nowego centrum projektowania półprzewodników w Monachium. Głównym celem placówki badawczo-rozwojowej będą dalsze prace nad 5G i innymi technologiami bezprzewodowymi.

Firma z Cupertino planuje jeszcze mocniej zakorzenić się w Niemieckim Monachium. Aktualnie największy ośrodek technologiczny Apple w Europie zatrudnia prawie 1500 inżynierów z 40 różnych krajów. Szacuje się, że inwestycja w dodatkowy hub badawczo-rozwojowy przyniesie nawet kilkaset nowych miejsc pracy.

"Nie mógłbym być bardziej podekscytowany wszystkim, co odkryją nasze zespoły inżynierów w Monachium - od odkrywania nowych granic technologii 5G, po nową generację technologii, które zapewniają światowi moc, szybkość i łączność" - powiedział Tim Cook, Apple's CEO. "Monachium było domem firmy Apple od czterech dekad i jesteśmy wdzięczni tej społeczności oraz Niemcom za udział w naszej podróży" - dodaje Cook.

Tak wygląda projekt nowego ośrodka w Monachium /fot. Apple
Tak wygląda projekt nowego ośrodka w Monachium /fot. Apple

Rozwój nowego centrum zajmie co najmniej trzy lata, ale pierwsze zespoły będą mogły rozpocząć pracę już w 2022 roku. Na przełomie ostatnich pięciu lat, firma Apple wydała ponad 15 miliardów euro w Niemczech. Największych transakcji dokonano z niemieckim przedsiębiorstwami Infineon, Varta czy DELO.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)